Mesut Yar
Mesut Yar
(57 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

18 Nisan 1966 yılında İstanbul'da doğan Mesut Yar, Kurtuluş'ta çocukluğunu geçirdi ve Meslek Lisesinden mezun oldu. Lise ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü kazanan isim buradan 1993 yılında mezun oldu. 2. Üniversite okumak isteyen isim İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde gazetecilik bölümüne başladı fakat burayı mezun olmadan bıraktı.

Mesut Yar'ın sektöre girişi biraz farklı oldu ve ilk işinde tecrübeli isim Benetton’a kazak karşılığında tiyatro oyunu yazdı ve mağaza çalışanlarına tiyatro eğitimi verdi. Deneyimli isim bir süre Hulki Cevizoğlu'nun çıkarttığı derginin İstanbul işlerini yaptı. TRT'de dönemin efsane programından Turnike'nin sunucusu Güner Ümit'in programda anlattığı fıkraları yazan Mesut Yar metin yazarlığı sayesinde televizyon ile tanışmış oldu.

Metin yazarlığı işini bırakan Mesut Yar Hürriyet ve Sabah başta olmak üzere bazı gazetelerde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı. Bu deneyim ile Yön dergisini kuran Yar derginin kapanmasının ardından televizyon sektörüne kanal kurarak giriş yaptı ve 1994 yılında Kanal E televizyonunun kurucuları arasında yer aldı. Burada "By Night" adlı talk show programını hazırlayan ve sunan Mesut Yar daha sonra da Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, Atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik yaptı.

Usta isim bu yoğunluğunun arasında filmler ve dizilerde rol alırken kitapta yazdı.

Deneyimli sunucu CNN Türk ekranlarında yılarca Burada Laf Çok programını sunduktan sonra Star kanalına transfer oldu. Tecrübeli isim Star ekranlarında her sabah saat 07:00'de "Mesut Yar ile Bugün" programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Türkiye'nin en keyifli programlarını sunan insan
Konuklarını iyi ağırlayan adam gibi adam

Eksi yönleri
Sürekli konukların sözünü kesmesi
Her konuda bilgisi varmış gibi konuşması
Buna bakan bunlara da baktı