Seda Sayan
Seda Sayan
(61 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Kanal:


30 Aralık 1961'de İstanbul'da doğumlu olan güzel sanatçı, 80 yıllarda yakaladığı çıkış ile bugüne kadar Türkiye'nin değişmeyen figürlerinden oldu. Seda Sayan 80'li yıllarda "Ah Geceler", "Bebeğim", "Ben Sana Demedim mi", "Sensizliğe Yanarım" ve "Var mısın" gibi parçalarla sesini Türkiye'ye duyurdu. 

O yıllarda bir çok filmde boy gösteren tecrübeli şarkıcı ayrıca farklı dizi projelerinde de yer aldı. Özellikle Tamer Karadağlı ile birlikte rol aldığı "Fedai" isimli dizi herkes tarafından büyük beğeni topladı. Sayan televizyon kanallarında diziler haricinde yarışma programlarında jüri üyeliği de yaptı. Sanatçının televizyonlarda en çok ön plana çıkması ise sabah kuşağında yayınlanan kadın programları sayesinde oldu.

Evlilikle ile sürekli gündeme gelen Seda Sayan bu güne kadar 7 evlilik yaşadı sanatçı 1 defada nişanlandı fakat bu nişan evlilik aşamasına geçemedi. Seda Sayan 1990 yılında Sinan Engin ile olan evliliğinden tek oğlu Oğulcan Engin dünyaya getirdi.

Onlarca albüm çalışması bulunan Seda Sayan, TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasının 2019 sezonunda jüri üyeliği yaptı. Seda Sayan yeni sezonda ise Yemekteyiz programının sunuculuğuna getirildi.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Eğlenceli ve samimi insan

Eksi yönleri
Nihat Doğan'ı hayatımıza sokması!
Çok gereksiz programlar yapıp kendini yanlış tanıttı
Buna bakan bunlara da baktı