Serhan Şahin
Serhan Şahin
(45 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serhan Şahin 1979, Hakkari, Yüksekova doğumludur.

Yönetmenin ilk işi 23. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması'na katılmak için çektiği kısa film olan "1 Ocak" dır. Yönetmen buradan bir ödül alamamış olmasına karşın dikkat çekmeyi başarmıştır. 

Yönetmen ertesi yıl 2002 yılında katıldığı 24. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması'ndan da eli boş dönmesine karşın 14. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Amatör Kategori, Evrensel bir mesajı abartısız, Yalın bir sinema diliyle aktarmakta başarısı Göz önüne alınarak oy çokluğu ile ikincilik ödülü kazanmıştır.

Yönetmenin en önemli işlerinden biri ise 2013 yılında Venedik Film Festivali’nden ödülle dönen "Küf" filminde yaptığı yardımcı yönetmenliktir. Yönetmenin televizyona geçişi 2017 Yılında Kanal D için hazırlanan Tutsak dizisinde yönetmenlik yapması ile olmuştur.

Serhan Şahin son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan "Bir Litre Gözyaşı" adlı diziyi yönetiyor.

(0) (0)
Yorumlar

En iyi yönetmen 

(0) (0)
En iyi yönetmen 20.05.2019 23:10

I watched this TV Series last week (May 2022). As I checked the ratings and comments, everybody was complaining and wanted the series continues. It is really a pity since this drama could and still can become one of the most popular ones. In fact, now after 4 years they can make 1 or more episodes and satisfy the eagerness of the audience to see what happened before and what happens after. Honestly, although I am not a professional writer and I am not even from Turkey, I can offer some ideas to make the next episodes. The director of the movie and the producers owes this to the eager audience to make the best possible love story with a reasonable happy ending, of course.
(0) (0)
Emerald 21.05.2022 01:58

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Sanat filmlerinde oldukça başarılı

Eksi yönleri
Toplumdan kopuk olması
Televizyon işleri çok iyi değil
Buna bakan bunlara da baktı