Zeyno Günenç Kanert
Zeyno Günenç Kanert
(56 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

22 Haziran 1967 Kocaeli, İzmit doğumlu olan başarılı sanatçı ilkokul dönemlerinde annesininde yönlendirmesi ile bale eğitimi almaya başladı. Ortaoğretimini bulunduğu ilde tamamlayan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin ardından Günenç Bursa Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde üç yıl görev aldı.

Kendini geliştirmek isteyen isim bu görevinden ayrıldıktan sonra Kanada Vancouver’a giderek eğitimini geliştirdi. Yurtdışı da dahil olmak üzere birçok özel radyoda yapımcı ve sunucu olarak çalıştı.

Deneyimli isim Süheyl Uygur ve Behzat Uygur kardeşlerle "Üç Salakşörler" adlı oyunla üç yıl süren bir turneye çıkarak Türkiye’nin birçok yerini gezdi. Bu sürecin ardından 2002 yılında Birol Güven'den gelen teklifi kabul eden Zeyno Günenç "Çocuklar Duymasın" adlı dizide hafızalara kazınan "Dominant Teyze" lakaplı Gönül karakterine can verdi. 1997 yılında Okan Bayülgen ile evlenen isim 16 aylık bir evlilik serüveninin ardından 1998 yılında boşandı. Günenç 2. evliliğini 2017 yılının Temmuz ayında İsviçreli eski balet Gilles Kanert ile yaptı.

Zeyno Günenç halen Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı dizide rol alıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%80 olumlu
%20 olumsuz
Artı yönleri
Hakikaten dominant bir kadın
Gerek eğitimi, gerekse kişiliği ile hakettiği beğeniden daha azını toplamış güzel insan
Dünya tatlısı bir kadın
Ah o gamzeler

Eksi yönleri
Kısa ve öz Antipatik!
Buna bakan bunlara da baktı