Timur Savcı
Timur Savcı
(49 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:Ünlü yapımcı Timur Savcı 1975 senesinde Adana'da doğdu. Lise dönemini Adana'ada geçiren Savcı'nın, sebze-meyve komisyonculuğu yaptı. Lise bittikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanan Savcı, İstanbul'a geldi. Üniversitenin ilk yıllarında çok sevdiği teyzesinin yanında kalırken harçlığı çıkarmak adına cafelerde garsonluk yaptı. DJ bir arkadaş edinen Savcı, çalıştığı kafeden çıkıp sabahlara karşı kapanan mekanlarda DJ'lik de yaptı.

1995 yılında, sanat yönetmeni olan kuzeninin gerçekleştirdiği bir çekime giden Savcı, çekim platosunda yaşanan bir sorunu çözüme kavuşturunca iş teklifleri almaya başladı ve reklam film çekimlerinin asistanı oldu. Sinema ve dizi sektörüne tesadüfen giriş yapan Savcı daha sonra İkinci Bahar dizisinden gelen teklifle birlikte Prodüksiyon Amiri oldu. Bu gelişmelerden sonra Hukuk Fakültesini bıraktı.

Daha sonraki yıllarda arkadaşıyla birlikte kendi reklam prodiksiyon şirketini kursa da başarılı olamadı ve kapattı.

Hayatının dönüm noktalarından biri olan Asmalı Konak dizisinde Yapım Koordinatörü olarak görev alırken tanınırlığı arttı. 

2006 yılında "TIMS Productions" isimli yapım şirketini kurdu ve yaptığı ilk proje "İlk Aşk" oldu. Dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan Kavak Yelleri dizisiyle birlikte artık rüştünü ispatladı. Daha sonra sırasıyla Melekler Korusun, Çakıl Taşları, Es-Es, Senden Başka, Derdest, Mazi Kalbimde Yaradır, Mükemmel Çift, Küçük Sırlar gibi dizilerle izleyiciye kaliteli projeler sundu.

Kariyerinin en önemli işlerinden biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımına imza attı. 2012 yılında Show TV'de yayınlanan Suskunlar dizisinin yapımcılığını üstlendi. 2013 yılında Çalıkuşu, 2014 Maral ve 2015 yılında da Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde yapımcı oldu.

2017 yılında Burak Sağyaşar'ın şirketi B Yapım ve TIMS Productions'u birleştirerek tims&b productions'u kurdu.

Show TV'de yayınlanan Gülperi dizisinin yapımını üstlenerek yeni bir başarıya imza attı.

(0) (0)
Yorumlar
Bir zamanlar çukurova dizisinde İçki zina ihanet her türlü sahtekarlığı yapan oyuncunun adının gaffur diğer satekar roldekinin hatip olması horozdan adaklık yapıp cami imamına tastiklettirerek kazdığınız kuyuya İ A kendiniz düşersiniz Allah bunların hesabını elbet sizden sorar
(0) (0)
Keşke 22.07.2020 17:58

Başarılar
(0) (0)
Kemal tiras 08.01.2021 15:51

iflaz ederler
(0) (0)
inşaallah 27.02.2021 04:50

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Zorluklara rağmen ayakta kalmış
Yaptığı işler ses getiriyor

Eksi yönleri
Sosyal medyada aktif değil
Son yıllarda dizilerde çok pasif
Buna bakan bunlara da baktı