Tamer Karadağlı
Tamer Karadağlı
(57 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Azeri kökenli olan sanatçı 24 Mayıs 1967 Ankara'da doğdu. İlkokul dönemlerinde ailesi ile ABD'ye yerleşen Tamer Karadağlı ilk ve ortaöğretimini ABD'de yaptı ve lise çağlarında Türkiye'ye dönüp Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. Lise dönemlerinde sinemaya ilgi duyan Karadağlı Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümüne girdi ve buradan mezun oldu.

Tamer Karadağlı ilk olarak TRT ekranlarında 1200 bölüm yayınlanan "Ferhunde Hanımlar" dizisinde "Dr. Selçuk" rolü ile ün kazandı. Bu esnada üniversite yıllarında başladığı seslendirme işlerine devam eden başarılı oyuncu Robert De Niro, Marlon Brando'nun gençliğini, Al Pacino, Antonio Banderas, Michael Madsen, Kevin Kostner, Clint Eastwood, Mel Gibson, George Clooney gibi sanatçıları seslendirdi.

Karadağlı, Ferhunde Hanımlar'ın sona ermesinden sonra Pınar Altuğ ile başrolleri paylaşacağı Çocuklar Duymasın dizisi için İstanbul'a yerleşti. Çocuklar Duymasın dizisinde üstlendiği Taş Fırın Erkeği lakaplı Haluk karakteri ile özdeşleşen Tamer Karadağlı, 8 farklı İngilizce lehçesini konuşmaktadır.

Karadağlı Seslendirme sanatçılığı, Tiyatro ve dizilerin yanı sıra yıllar 2012'yi gösterdiğinde "Süpertürk" adlı filmin başrolünü ve yönetmenliğini üstlendi. Seslendirme sanatçısı Arzu Balkan ile 30 Kasım 2002 de evlenip, 24 Nisan 2007'de boşanan oyuncunun bu evlilikten Zeyno adında bir kızı oldu.

Deneyimli oyuncunun TST Gıda ve Su Sanayi adlı şirketi bulunmakta. Ayrıca Türk Patent Ensitüsü’nden su sektöründe kullanılmak üzere ‘Suna’ ve ‘Artı’ markalarını koruma altına aldırdı. Faaliyetlerine devam eden şirketi küçük yatırımlarla büyütmeye çalışıyor.  

Karadağlı Kanal D ekranlarında yayınlanan efsane dizi Çocuklar Duymasın'da oynuyor.

(1) (0)
Yorumlar

Mükemmel bir isim

(0) (0)
Özösa 15.05.2020 01:42

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Zarif ve mütevazi aktör.
Aşırı derecede sempatik insan
Kültürü hatsafhada bir sanatçımız

Eksi yönleri
Yılardır değişmeyen aynı oyunculuğu
Karizmatik olma çabası
Seslendirme işlerinde başarısız
Buna bakan bunlara da baktı