Fox Haber muhabiri Nazlı Yerebasmaz: Şehirleri süt sağma makinesiyle gezdim!

Fox Haber’in “Nazlı Yerebasmaz ile Benim Hikayem” kuşağını hazırlayan deneyimli muhabir Nazlı Yerebazmaz, Tivitrend'e konuk oldu. Zoom üzerinden Tivitrend Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Altun ve editör Pelda Arkan'ın sorularını yanıtlayan Yerebasmaz, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İl il gezdiği “Benim Hikayem” kuşağı başladığında küçük oğlu nedeniyle şehirleri süt sağma makinesiyle gezdiğini belirten başarılı muhabir, işini aşkla yaptığını dile getirdi.

Geri planda kalarak haberin asıl unsuru olan vatandaşın öne çıkmasına vesile olduğu için aslında kendisinin de öne çıktığını ve sevildiğini belirten Yerebasmaz, anonsundan kurgusuna kadar haberin tüm sürecinde aktif olduğunu dile getirdi.

Muhabirlik öncesi hayalinin stilistlik olduğunu ama yakın olduğu için Aydın Doğan İletişim Lisesi’ne gittiğini ve burayı birincilikle bitirmesi nedeniyle gazetecilik serüveninin başladığını kaydeden Yerebasmaz, stilistlik ile ilgili uzun yıllar biriken çizimlerini de çöpe atmak zorunda kaldığını vurguladı.

Muhabirlikte yeteneğin her zaman estetiğin önünde olduğunu belirten Yerebasmaz, estetik operasyonların bir muhabir için halk nezdinde dezavantaj olabileceğini de kaydetti.

Ece Üner’in tersine anne olduktan sonra olaylara bakışında bir değişim yaşanmadığını gülerek aktaran Nazlı Yerebasmaz, “Nazlı Yerebasmaz ile Benim Hikayem” kuşağının bağımsız bir kuşak olması yönünde bir hayalinin olduğunu ancak bu konudaki takdir ve yetkinin Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’te olduğunu belirtti.

(0) (0)
17 May 2020
inanılmaz pozitif bir insan, nazlı yerebasmaz'ın bu yönünü görmek onu insan olarak daha derinlemesine tanımak güzel.
(0) (0)
Antonio 17.05.2020 16:46

keşke bu yayınlarınız daha da arttırsanız böylelikle her gün ekrandan gördüğümüz diğer muhabirlerin de iç dünyasını nazlı yerebasmaz'daki gibi tanıma fırsatımız olur.

(0) (0)
freshmeat 17.05.2020 16:48

ekranların estetikli muhabirlere değil nazlı yerebasmaz gibi donanımlı bilgili ve işini seven araştırmacı gazetecilere ihtiyacı var.

(0) (0)
Archeof 17.05.2020 18:49

kızın pozitifliği resmen ekrandan taşık evimize geliyor helal olsun bu sektörde bu şekilde dürüst kalabilmek çok güzel

(0) (0)
halimsel 17.05.2020 18:50

bayılıyorum kendisine, çok başarılı, çok doğal. çok daha iyi yerlerde görmek istiyoruz kendisini. yolu açık olsun. 

(0) (0)
bilge 17.05.2020 18:59

Tivitrend gibi yayınlarla bildiğimiz ünlülerin bilmediğimiz tatlı yanlarına tanık olmaya başladık 😀

(0) (0)
Merve 17.05.2020 21:30

Fox Haber'in can suyu Nazlı Yerebasmaz

(0) (0)
Mesut 17.05.2020 21:32

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol