Serap Belovacıklı
Serap Belovacıklı
(39 yaşında) 

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Hayata 1984 tarihinde Türkiye’nin güzel şehirlerinden biri olan yeşil Bursa'da merhaba diyen Serap Belovacıklı; alanının en iyilerinden biri olarak kabul edilen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü mezunudur. Burada aldığı eğitimle yetinmeyip üstüne BBC Eğitim Merkezi’nde diksiyon dersi, Basın Enstitüsü Derneği’nde ise Bilgisayar Destekli Araştırma Habercilik dersleri alan Serap Belovacıklı, edindiği eğitim sonrası çalışma hayatına 2007 yılında yine Bursa’nın en ünlü yerel kanalı Olay TV’de Yönetmen olarak başladı.

Burada yaptığı işlerle dikkatleri üzerine çeken alan Serap Belovacıklı ilerleyen zamanda da ulusal haber kanalı Habertürk TV’ye transfer olmayı başardı. Deneyimli gazeteci Habertürk’te geçirdiği 2 başarılı çalışma yılından sonra dönemin önemli gazetelerinden Akşam’ın editör kadrosuna katılıp bahsi geçen süreçte büyük ses getiren röportajlar gerçekleştirdi. Hem Akşam Gazetesi Posta Gazetesi'nde editörlük ve politik röportajlar gerçekleştiren Serap Belovacıklı, daha sonra da muhalif yayın olarak bilinen Artı1 TV’de görev aldı.

Sonrasında ise yine eleştirel yayınlarıyla bilinen bir diğer kanal olab TVEM’de sunuculuk görevini gerçekleştirdi. Muhalif yayın süreci 2015 tarihinde Yurt Gazetesi ile devam eden Serap Belovacıklı, bu metnin üst tarafında bahsettiğimiz bulvar gazetesi olarak bilinen Posta Gazetesi’nde politika editörü olarak görev aldı. Burada kendisine çizdiği politika gazeteciliği süreci 2018’de Haber Global’in Ankara Bürosu’nda siyaset muhabiri olarak görev almasıyla devam etti.

Ocak 2020’de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak görev yapan ve son olarak Haber Global’de hafta sonu bültenlerini sunan Serap Belovacıklı, Nisan 2022’de TV100’e transfer oldu. Deneyimli isim TV100 kanalında haftasonu sabah haberlerini sunacak.

(0) (0)
Yorumlar
allah kendisine ailesine akrabalarına din iman islam nasip etsin amin allah kendisine hac umrre nasip etsin amin allah kendisine hayırlı bir evlilik nasip etsin hiçmi kimse yokta serap belovacıklı kadına evlilik teklif etsin hiçmi kimse yok
(0) (0)
543 20.08.2023 15:22

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Çok temiz bir yüzü var
tivitrend
Pek çok meslektaşına göre çok daha güzel
tivitrend
Samimi bir duruşu var
tivitrend

Eksi yönleri
meslekte eski olmasına rağmen çok parlayamamış
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı