Alp Korkmaz
Alp Korkmaz
(43 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

2 Mart 1981 Ankara doğumlu olan sanatçı ilkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Liseyi Çanakkale'de okudu. Üniversite eğitimi için yurtdışını tercih eden oyuncu Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde bulunan "University of South Florida" okulunda Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu. Okulda okuduğu dönemde staj için Türkiye'ye gelen Alp Korkmaz CNN Türk'te staj yaptı.

Staj sonu Amerika'ya dönen isim New York’a oyunculuk eğitimi almaya gitti. Korkmaz ABD'de Neighborhood Playhouse School of Theatre da eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yazında Türkiye ye döndü. Alp Korkmaz Türkiye'ye dönüşünün üzerinden 1 ay geçmeden yapımcı Türker İnanoğlu tarafından keşfedilerek Erler Filmin yapımcılığını üstlendiği Arka Sokaklar adlı dizide Ali Akdoğan karakterini canlandırmaya başladı.

Sanatçının Türkiye'de ki ilk işi olan Arka Sokakların başarısı sonucu oyuncu istikrarlı bir şekilde bu dizide yer almaya devam etti. Alp Korkmaz Arka Sokaklar dizisine bir defa ara verdi oda 2010 yılıdna askeri görevini yapmak için oldu. Turkcell reklamlarında oynayan isim 2009 yılında başrollerinde Cem Davran ve Bülent Şakrak’ın oynadığı "Melekler ve Kumarbazlar" filminde rol aldı.

Alp Korkmaz Kanal D ekranlarında yayınlanan Arkak Sokaklar dizisinde Komiser Ali Akdoğan karakterini oynuyor.

(1) (0)
Yorumlar

Oyunculuktu baya iyi

(0) (0)
İlknur 06.09.2019 22:59

ALP KORKKMAZ ARKA SOKAKLAR DİZİİSİNDE ÇOK İYSİN

(0) (0)
ARKA SOKAKLAN 13.02.2020 14:59

Bayiliyorum sana yaww.
(0) (0)
mb_elf@gmail.com 26.08.2020 09:55

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Yakışıklı bir kardeşimiz rollerinde başarılı
Arka Sokaklar'ın istikrarlı ve başarılı oyuncularından

Eksi yönleri
Arka Sokaklar dışında varlığı olmayan oyuncu
Buna bakan bunlara da baktı