Orhan Oğuz
(72 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Kanal:

Programlar:

24 Mart 1948 Kırklareli doğumlu olan ünlü yönetmen kariyerine fotoğrafçılık ile başladı. İlk sinemaya adımı ise 16 yaşında başladığı kamera asistanlığı görevi oldu. Bu dönemde arkadaşları ile beraber 4 kısa film çalışması yapan tecrübeli isim aynı dönemlerde fotoğraf ve sergileri açtı.

Orhan Oğuz 1978 yılından sonra görüntü yönetmeni olarak birçok ünlü yönetmenle çalıştı. Usta İsmin ilk filmi 1987 yılında çektiği "Her şeye Rağmen" filmi oldu. Yönetmen 2010 yılında ilk senaryosunu yazarak dedesinin hayat hikayesini anlattığı "Hayde Bre" filminin yönetmenliğini de yaptı. 

Orhan Oğuz, Dönersen Islık Çal,  Süper Baba, Şaban Askerde, Manisa Tarzanı, İkinci Bahar, Neşeli Günler, Üzgünüm Leyla, Büyü, Arka Sokaklar gibi çok önemli projelerde yönetmenlik yaptı ve onlarca ödül kazandı.

Orhan Oğuz, 1994 yılından beri oyuncu Nilüfer Açıkalın ile birlikte. Nilüfer Açıkalın; 5 yaşından beri yanında olan Orhan Oğuz'un 23 yaşındaki oğlu Tunç'u evlat edindi. Deneyimli yönetmen Kanal D Ekranlarında yayınlanan Arka Sokalar dizisini yönetiyor.

(0) (0)
Yorumlar

Arka sokakları yönetmek çok zor ama Orhan Oğuz bunun üstesinden geliyor

(0) (0)
İlknur 06.09.2019 23:05

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Görülmemişi seçip bulan deha
Filmlerine kattığı derinlik akıl sınırlarını zorlayacak kalitede
Disiplinli iş anlayışı

Eksi yönleri
Bazı filmlerini sadece kendi anlıyordur
Buna bakan bunlara da baktı
Başak Atıcı
İpek Yaylacıoğlu Usta
Hülya Kalebayır Çelik
Zafer Ergin