Faruk Turgut
Faruk Turgut
(60 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:


1960 Tunceli doğumlu olan Faruk Turgut lisenin bitimi ile sinema sektörüne girmiş alaylı bir isim. Sinema sektöründe çalışan ağabeyi ile beraber 1979 yılında ortak yapım şirketi kuran tecrübeli yapımcı sektörde bir çok pozisyonda görev aldı. Çekilen filmlerde reji asistanı, yönetmen yardımcısı olarak görev yapan ismin aile şirketi adına çektiği ilk film dönemin dev sanatçıları İlyas Salman’la Şener Şen’in oynadığı "Dolap Beygiri" oldu.

Atıf YılmazŞerif Gören gibi dev isimlerle çalışan yapımcı 27 yaşında "Sis" adlı filmde yönetmen koltuğuna oturdu ve Ankara Film Festivali’nde ödül aldı. 90'lı yıllarda sinema sektörünün yaşadığı kriz sonrası Yeşilçam sekteye uğrayınca tecrübeli isim aile şirketinden ayrıldı ve kendi yapım şirketini kurdu. Böylece Gold Film Prodüksiyon doğdu.

Deneyimli isim Gold film ile özellikle televizyon dizilerine önem verdi ve bir çok dizi projesine imza attı. Özellikle "Hanımın Çiftliği" dizisi döneminde büyük ses getirmeyi başardı ve o dönem diziye harcanan bütçenin 1 Milyon dolar olması yapımcının adını magazin sayfalarına taşıdı.

Gold yapım imzası ile sayısız işlere imza atan tecrübeli yapımcı halen Star ekranlarında yayınlanan "Erkenci Kuş" dizisinin yapımcılığını üstleniyor.

(1) (0)
Yorumlar

Sayın faruk turgut..mavi ay diye bir dedektiflik dizisi vardi.burus wils in oynadıgı.demet özdemirle can yaman yerli versiyonu nu gayet güzel oynarlardı.düşünmez misinix


(0) (0)
Canan 13.08.2019 13:02

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Türk sineması'na eli yüzü düzgün üç beş film armağan etmiş yönetmen ve yapımcı.
Sektörün farklı bölümlerinde çalışmasından ötürü her olaya hakim insan
Dizileri bir çok yapım şirketinden daha kaliteli olan kaliteli kişi

Eksi yönleri
Yapımcılığını üstlendiği işler birbirinin kopası
Buna bakan bunlara da baktı