D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım A.Ş.

Telefon:
0 (212) 269 09 71

Adres:
Levent mah. Üstzeren sok. No:2 Levent –Beşiktaş / İstanbul

Kuruluş Tarihi:
01.01.2005Firma Sahipleri:

1992 yılında “ANS International” adıyla kurulan D Yapım, 1998’de Doğan TV Holding bünyesine katılmış ve 2005’te “D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş” adını almıştır.  Türk televizyon tarihinde pek çok ilke imza atan D Yapım, Doğan TV Holding bünyesine girmesiyle beraber başarı grafiği hızla yükseltmiş; koşulları sürekli değişen ve gelişen bu pazara kalitesi ve uzmanlığıyla damgasını vurmuştur. Yenilikçi ve dinamik bakış açısı, ileri teknik imkanları ve alanında lider isimlerden oluşan kadrosuyla TV programı, sinema filmi, reklam ve klip prodüksiyonu ve film dağıtımı konusunda öncü bir kuruluş olmakla kalmamış;  ülkemizde tüm bu faaliyet alanlarını bünyesinde toplayan tek yapım firması olma özelliğini de kazanmıştır.

“Ruhsar”, “Evdeki Yabancı”, “Eyvah Kızım Büyüdü”, “Asmalı Konak”, “Genco”, “Gümüş”, “Geniş Aile”,  “Öyle Bir Geçer Zaman ki” ve “Yalan Dünya”  gibi izlenme rekorları kıran ve Türk TV seyircisinin kalbinde yer etmiş dizileri, “Evim Şahane”, “Mutfağım” gibi gündüz kuşağının ilgi çeken TV programları, yapımcılığını üstlendiği klipler ve reklam filmleriyle gerek yerel, gerek uluslararası platformlarda onlarca ödüle layık görülen D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş'nin diğer bir önemli özelliği ise, prodüksiyon sürecinde hem yerli hem de yabancı uzman ekiplerle uyum içinde çalışabilmesidir. Dünyanın her köşesinde rahatlıkla prodüksiyon yapabilme becerisine sahip olan D Productions, film endüstrisine de adım atarak yerli sinemadaki iddiasını “Asmalı Konak Hayat”, O Şimdi Asker” gibi gişe rekortmeni filmlerle de kanıtlamıştır. Yerli film yapımı dışında yurtdışından haklarını satın aldığı yabancı filmleri de farklı mecralarda sinemaseverlerle buluşturmaktadır.    

Grup içindeki ve dışındaki TV kanallarına film satışı yapan D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş, The Weinstein Company, Focus Features, Exclusive Films, IM Global, Myriad Pictures, Film Nation gibi ileri gelen uluslararası yapım firmalarının filmleri için lisans anlaşmaları imzalamakta veya bu filmlerin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.  

Yerli ve yabancı filmlerden oluşan zengin bir film arşivine sahip olan D YAPIM REKLAMCILIK VE DAĞITIM A.Ş., vizyona çıktığı kaliteli ve yüksek bütçeli yapımları, KANAL D HOME VIDEO markası altında Blu-ray, DVD ve VCD  olarak piyasaya sürmektedir. Uygun fiyat politikasıyla kaliteyi birleştiren Kanal D Home Video, kısa zamanda pazarın liderlerinden olmuş ve merakla beklenen filmleri, vizyonlarının hemen ardından Türk sinemaseverlerle buluşturmayı misyon edinmiştir.

(0) (0)
Yorumlar

Merhabalar bizim çok önemli ve hic işlenmemiş senaryomuz var uzun soluklu olup aynı zamanda bir donem dizisidir. Selamlar

(0) (0)
Ay 19.07.2019 01:39

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol