MGA Yapım

Telefon:
0312 496 49 00

Adres:
Birlik Mh. 410 Sk No 11 Çankaya - Ankara

Kuruluş Tarihi:
01.01.2000


Yapımları:

Firma Sahipleri:

2002 yılında Ankara'da Mehmet Erişdi tarafından kurulan yapım şirketi Önce TRT ardından Kanal 1 ve ATV kanallarında yayınlanan "Bizim Evin Halleri" adlı günlük diziyi yaptı. Başarılı yapım 1850 bölüm ekranlarda yer alarak rekor bir süre yayınlandı.

Uzun soluklu projelerin yapım şirketi olan MGA Yapım Bizim Evin Halleri sonrası TRT kanalına "Ne Seninle Ne Sensiz" dizisini hazırladı 121 bölüm ekranlarda kalan proje yapım şirketinin adının sektörde kabul görmesini sağladı. Aynı dönemde TRT için 30 bölüm yayınlanan "Gönül Yokuşu" dizisi de hazırlandı.

Yapım şirketinin en önemli yapımı FOX TV ekranlarında yayınlanan ve rekor sayılabilecek bölüm sayısı ile yayınlanan "Unutma Beni" dizisi oldu. 1702 bölüm yayınlanan dizi Türkiye tarafından çok beğenildi ve adından daima söz ettirdi. Bu dev projeyi Deniz Yıldızı (SHOW TV-STAR TV-1258 Bölüm), Aşkların En Güzeli (TV8 - 36 Bölüm), Esaretim Sensin (FOX-55 Bölüm) gibi önemli yapımlar takip etti.

Yapım Şirketi son olarak Star için hazırlanan "Beni Affet" dizisinin uygulayıcı yapımcılığını üstlendi. Yapım şirketinin Genel Koordinatörlük görevini Gülsen Erişdi ve Altan Yücel üstleniyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol