Dilan Deniz Çiçek
Dilan Deniz Çiçek
(29 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Dilan Çiçek Deniz, 1995 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Lise döneminde oyunculuk konusunda ilk adımını atarak tiyatro eğitimi almaya başladı ve 17 yaşındayken Liselerarası Tiyatro Yarışması'na katılıp oyunculuk ödülü aldı. Ege Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okuyan Dilan, güzelliği ve fiziğiyle dikkatleri üzerine çekerken modellik yapmaya başladı.

Hayatının dönüm noktalarından biri ise 2014 yılında katıldığı Elidor Miss Turkey Güzellik Yarışması'nda 2. olmasıydı. Bu başarının ardından dizi yapımcılarının radarına giren Dilan, ekranlardaki ilk oyunculuk deneyimi için yolu Star TV'de yayınlanan "Tatlı Küçük Yalancılar" ile kesişti. Bu dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte kamera karşısına geçti. Daha sobnra "Güneşin Kızları" dizisinde Elif karakteriyle yan rolde yer alan Dilan Çiçek Deniz'in ilk ciddi projesi Kanal D ekranlarında yayınlanan "Bodrum Masalı" dizisiyle gerçekleşti. Bu dizide başrolü paylaşan Dilan Çiçek Deniz, Su karakteriyle izleyenlerin kalbinde yer edinmeyi başardı. Dizinin diğer başrollerinde ise Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmi Cem İntepe yer almaktaydı.

Kariyeri açısından ve belkide oyunculuğunu konuşturma yönünden en önemli projelerinden biri olan Çukur dizisindeki Sena karakteri onu zirveye çıkarırken binlerce hayran kitlesini de peşinden sürüklemeyi başardı.

Ay Yapım'ın Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde Sena karakterine hayat veren Dilan Çiçek Deniz, önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Güzellik kelimesinin tanımı
Pozitif enerji
İçinin güzelliği dışına yansıyanlardan

Eksi yönleri
Jest ve mimikler yok
Oyunculuk konusunda daha çok çalışmalı
Buna bakan bunlara da baktı