Suçun ve suçlunun kol gezdiği Çukur'da söz sahibi olan Koçovalılar iç ve dış tehditler karşısında 'Ailemiz' dediği mahalleyi korumak için savaşıyor.

Türk toplumunun en önemli değer yargılarından biri olan 'Aile' kavramının üzerinde durulduğu, günden güne eriyen komşuluk ve mahalle ilişkilerinin 'Gayri nizami' de olsa önemine değinen Çukur dizisi gencinden yaşlısına kadar her kesimden insana hitap edecek hikayesiyle dikkat çekiyor. 

Yaşamın zorluklarını geçmiş yıllardan bu yana en acı şekilde tadan Koçova Mahallesi'nde yani bir diğer adıyla 'Çukur'da, insanlar her ne kadar yasa dışı yollara bulaşmış olsa da ortaya konan birliktelik ve birbirine bağımlılık durumu onları ayakta tutuyor.

Dizide başrolde yer alan Aras Bulut İynemli, Koçovalıların en küçük oğlu Yamaç'tır. Geçmişte babasıyla yaşadığı problemlerden dolayı evden ayrılır ve tek başına hayat kurar ancak abisinin öldürülmesi üzerine Çukur'a geri döner. Yamaç'ın sevgilisi ve daha sonra eşi olan Sena (Dilan Deniz Çiçek) da Çukur'a Yamaç'ın kalbinden giriş yapmak zorunda kalır. 

Aslında kimyager olan ve barlarda rock gruplarında solistlik yapan Yamaç, Çukur'a düştükten sonra bambaşka bir karaktere bürünür. 

Yamaç'ın gelişiyle birlikte Çukur'da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır ve Çukur'da 'İki ile iki dert eder' sözü anlamına kavuşacaktır.

Show TV'de büyük bir kitleyi arkasına alan Çukur'da Aras Bulut İynemli, Dilan Deniz Çiçek, Ercan Kesal ve Erkan Kolçak Köstendil oyuncu kadrosunun başlıca isimleridir.  

Ay Yapım tarafından çekilen dizinin yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk otururken, senaryo Gökhan Horzum'a ait.

(0) (0)
Yorumlar

Silahların eksik olmadığı ve çıkan büyük çatışmalarda kimse kimseyi öldürmediği (öldüremediği) fantastik dizidir Çukur. Bir de aralarındaki o uzun uzun bakışmalar yok mu :)

Yine de her bir karakteri ayrı ayrı sevdiren oyuncuların yeteneğine hayran kaldık. Severek izlediğimiz diziler arasında ilk sıradadır.

(0) (0)
dnertivit 10.05.2019 09:23

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol