Elçin Sangu
Elçin Sangu
(38 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Güzel oyuncu Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985’te İzmir’de dünyaya geldi. Mersin Üniversitesi Opera bölümünü tamamladıktan sonra Sahne Tozu Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimleri almaya başladı. Sahnede tiyatro yaparken beklenmedik bir anda kendisini "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizi setinde buldu.

Dizi oyunculuğu kariyeri için attığı bu ilk adımdan sonra  "Aşk Kaç Beden Giyer", "Bir Aşk Hikayesi", "Kurt Seyit ve Şura", "Sevdam Alabora" dizilerinde boy gösterdi. Ancak onun kariyeri için en büyük patlama noktası Star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteri oldu. 

2015 - 2016 yıllarında Kiralık Aşk dizisinde milyonların sevgilisi haline gelen Defne karakteriyle; "Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri", "Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri", "MGD 22. Altın Objektif Ödülleri" ile birlikte pek çok Üniversiteden, eğitim ve kamu kurumlarından "En iyi Kadın Oyuncu" ödülü ve "43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri"nden "En İyi Kadın Komedi Oyuncusu" ödüllerini almaya hak kazandı.

2017 yılında "Mutluluk Zamanı" filminde başrolde yer alan Elçin Sangu daha sonar Blu TV'de yayınlanan "Yaşamayanlar" dizisinde rol alsa da dizinin ömrü pek uzun olmadı.

Ay Yapım'ın büyük umutlarla Show TV ekranlarında yayınlanan Çarpışma dizisinde Zeynep karakteriyle Sangu izleyenlerin kalbine bir kez daha girmeyi başardı.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Saçının rengiyle teninin uyumu harika
Sevimli halleri

Eksi yönleri
Oyunculuk konusunda daha çok çalışmalı
Jest ve mimikleri çok sıradan
Buna bakan bunlara da baktı