Erkan Kolçak Köstendil
(36 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Oyunculuğuyla takdir toplayan Erkan Kolçak Köstendil, 16 Ocak 1983 yılında Bursa'da doğdu. Liseden mezun olana kadar hayatına burada devam ettikten sonra İstanbul'a gelerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim aldı. Üniversite sonrası yılların deneyimli tiyatrocusu Tuncay Özinel'in sahibi olduğu tiyatro sahnesinde kariyerine ilk adımı attı. Tiyatro alanından dizi sektörüne geçişi uzun sürmedi ve çekimleri Hollanda'da gerçekleştirilen "Torbacının Esrarı" isimli filmin metin yazarlığını yaparak senaryo alanındaki hünerlerini de gösterdi.

Köstendil, 2008 yılında yayınlanan "Güz Sancısı" filmiyle sinemada ilk izleyenlerin karşısına çıktı.

Ekranlardaki ilk çıkışını Osman Sınav'ın yapımını üstlendiği 2009 yılında yayınlanan "Sakarya Fırat" dizisindeki Mahmut Karakum karakteriyle gerçekleştirdi. Daha sonra Merhamet ve Ulan İstanbul dizileriyle kariyerindeki tırmanışı gerçekleştiren Köstendil, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Şahin Giray Han karakterine hayat verdi.

Kariyerindeki zirve noktaya ise Ay Yapım'ın Show TV'de yayınlanan Çukur dizisindeki Vartolu Sadettin rolüyle ulaşan Köstendil, replikleriyle izleyenlerin diline pelesenk oldu.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Samimi ve mütevazi
Karakter oyunculuğu konusunda başarılı

Eksi yönleri
Sinemada çok az görülüyor
Soyismi tekerleme gibi
Buna bakan bunlara da baktı
Ercan Kesal
Rıza Kocaoğlu
Sinan Öztürk
Dilan Deniz Çiçek