MF Yapım

Telefon:
212 263 16 74

Adres:
Bebek mah. İnşirah Yokuşu No:13 Anadolu Ap. A Blok Kat:2 D:2 Beşiktaş/İstanbul

Kuruluş Tarihi:
01.01.2012Firma Sahipleri:

MF Yapım 2012 yılında Türk medya sektörünün önde gelen isimlerinden, sektörede 40 yılı aşkın deneyimi olan televizyoncu Faruk Bayhan ile Türk televizyon sektöründe başarılı işlere imza atmış olan yapım şirketi MED Yapım’ın ortaklığı ile kuruldu.

Format adaptasyonu konusunu öncelik kabul eden MF Yapım, özgün yapımların yanı sıra Güney Kore, İtalya ve Japonya’dan da pek çok formatı başarıyla uyarladı. Bu anlamda da Kore dizilerini Türkiye’de ilk uyarlayan yapım şirketi olmayı başardı.

MF Yapım Bir Aşk Hikayesi, Zeytin Tepesi, Günahkar, İliki Durumu Karışık, Baba Candır, İlişki Durumu Evli, Seviyor Sevmiyor, Gülümse Yeter, Anne, Kalp Atışı, Seven Ne Yapmaz, Kadın, Tehlikeli Karım, Bir Umut Yeter, Bir Litre Gözyaşı gibi önemli yapımları sektöre kazandırdı.

Kuruluşundan bu yana çeşitli televizyon kanallarına proje yapan MF YAPIM, bazı projeleri ise MEDYAPIM-MF YAPIM ortak prodüksiyonu olarak gerçekleştiror. Bu çalışmalarda, MEDYAPIM ve MF YAPIM iş birliği ile birlikte yıllardır televizyon sektörünün içinde olan Faruk Bayhan ve Fatih Aksoy’un düşünce yapısı ve çalışma prensipleri de ön plana çıkmaktadır. Bugüne kadar Türk televizyon sektöründe yapılan dizilerden daha farklı ve yapılmamış içerikleri tercih eden MF YAPIM, MEDYAPIM ile birlikte ileriye yönelik projeler üzerinde yatırımlarına devam etmektedir.

(0) (0)
Yorumlar

www.sanevtiyatrolari.com

adlı adresimizdeki sinopsisleri lütfen inceleğiniz....

(0) (0)
liva 03.06.2020 16:22

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol