Hadise Açıkgöz
Hadise Açıkgöz
(38 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1985 Yılında Belçika'da dünyaya gelen Hadise Açıkgöz, Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Sektörde var olabilmek isteyen Hadise o dönem Belçika'nın ses yarışması olan "Idool" programına katıldı. Burada ilk 10 içerisinde yer alamayan güzel sanatçı yinede yapımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Yarışma sonrası 2Brains şirketi ile anlaşma yapan Hadise o dönemde bir yandan albüm hazırlıkları yaparken Hasselt'te pazarlama bölümünde öğrenimini sürdürdü. 5 Dil bilen güzel isim yerel konserlerde boy gösterirken beste yapmaya başladı ve ismini ufak ufak duyurmaya başladı. Sanatçının asıl patlama yapmasını ve geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayan ise 2005 çıkışlı "Stir Me Up" şarkısı oldu.

Hadise 2005 ve 2007 yılında çıkardığı albümler ile dünya çapında tanınmaya başladı sanatçının zirveyi gördüğü nokta ise 2009 yılında Moskova'da Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi temsil etmesi oldu. Bu yarışmada "Düm Tek Tek" adlı şarkıyla finallerde dördüncü oldu.

Belçika'nın en prestijli ödülü olan "TMF Awards"ta 2006 – 2007 ve 2009 yıllarında "Best Urban" kategorisinde ödüle layık görülen Hadise özellikle çıkardığı İngilizce albümlerle Asya pazarında büyük beğeni kazandı ve burada turnelere çıktı. Uzun bir aranın ardından 2011 yılında "Aşk kaç beden giyer?" adlı albümü çıkartan Hadise bu albümde yer alan "Superman" parçası ile bir çok ödüle layık görüldü.

Güzel ismin Jüri olarak televizyonda ilk boy göstermesi ise "Popstar" ile oldu daha Sonra Acun Ilıcalı ile anlaşan Hadise 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan "O Ses Türkiye" yarışmasında jürilik yaptı. Hadise Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalını satın alması ile beraber TV8 ekranlarında yayınlanmaya devam eden o Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapmaya devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%40 olumlu
%60 olumsuz
Artı yönleri
Gerçekten tek uluslararası sanatçımız
Yeri geldiğinde sesini çıkartmasını bilen gerçek star

Eksi yönleri
Estetikle kafayı bozan ünlümüz
Yabancı dilde konuşma çabaları
Abartı ve rahatsız edici gülüşü
Buna bakan bunlara da baktı