Acun Ilıcalı
Acun Ilıcalı
(55 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Firma:

Türk televizyon tarihine adını altın harfler ile kazıyan Acun Ilıcalı 1969 yılında Edirne'de dünyaya geldi. Edirne Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nu tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandı ancak 7 yılın sonunda mezun olamadı.

Acun Ilıcalı travmalarla dolu bir gençlik dönemi atlattı. 19 Yaşında evlenen ve erken yaşta çocuk sahibi olan Acun ılıcalı Anne ve Babasını bir trafik kazasında kaybetti aynı kazada 10 Aylık kızı Banu ağır yaralı olarak kurtuldu. Bu travma ile eşinden boşanan Ilıcalı aynı dönemlerde geçirdiği bir motor kazasında arkasında oturan en yakın arkadaşını kaybetti. Acun Ilıcalı bir süre sonunda ticaret hayatına girdi fakat burada başarılı olamadı ve iflas etti.

Acun Ilıcalı'nın talihinin dönmesi Show TV'de İlker Yasin ile tanışmasıyla başladı kanalda spor muhabiri olarak işe başlayan Ilıcalı yaptığı samimi röportajlar ile dikkatleri üzerine çekti ve büyük övgüler aldı ve Şansal Büyüka'nın kadrosuna dahil oldu. O Dönemlerde büyük patlama yapan "Televole" programında kendine özel bir bölüm oluşturmayı başaran Acun bu bölüm dahilinde dünyayı dolaşmaya başladı. Televole içinde yer alan bu kısım 2002 yılında kendi başına bir program oldu ve bu sayede "Acun Firarda" doğmuş oldu.

Aynı dönemde 2. evliliğini yapan Ilıcalı hayatını Zeynep Yılmaz ile birleştirdi ve bu evliliğinden Leyla ve Yasemin adında 2 kızı oldu.

Türk halkı tarafından çok sevilen Acun 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu ve Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans gibi Türkiye'de büyük ses getiren yapımlara imza attı. 

12 Temmuz 2016 tarihinde eşi Zeynep Ilıcalı ile anlaşmalı olarak boşanan isim 18 Eylül 2017 tarihinde Şeyma Subaşı ile hayatını birleştirdi ve evliliklerinin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra 26 Kasım 2018 tarihinde boşandı Ilıcalı'nın bu evlilikten Melisa adında bir kızı oldu.

Sektöre muhabir olarak başlayan ve hızla yükselen Ilıcalı 2013 yılında TV8 kanalını satın aldı ve kanal sahibi oldu. Yıllar 2016'yı gösterdiğinde ikinci kanalı olan TV8,5 yayın hayatına başladı.

Bir çok sosyal projede yer alan, onlarca ödülü bulunan, Acun Ilıcalı halen kendi kanallarında çeşitli yarışma programlarını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

acun bey merhaba adım Mustafa evgin bende eski basıncı milliyet gazetesinden emekli sizden bir ricam olacak  arka sıradakiler dizisinin oyuncusu Bülent çetin aslanı değerlendirilmesi siz daha iyi bilirsiniz ama kanal 8 için faydası olacağına inanmaktayım dikkate almanız dileğiyle saygılar sunarım

(1) (0)
mustafaevgin@hotmail.com 26.12.2019 11:41

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Türkiye'nin en anlayışlı patronu
İyi kalpli bir insan
Tırnaklarıyla bu konuma gelen güzel insan. Bir ideol adeta

Eksi yönleri
Televolecilikten gelip yıllar boyu bakış açısına tek tuğla ekleyememiş biri
Cahil cühela eğlendiricisi kişi
Buna bakan bunlara da baktı