Murat Boz
Murat Boz
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak'ta dünyaya gelen şarkıcı ilk ve ortaöğretimini bu şehirde yapan Murat Boz 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandıktan sonra İstanbul'a yerleşti. Lise dönemi boyunca farklı mekanlarda vokalistlik yaptı.

Yıldız ismin sektöre adım atması 1998 yılında Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği liseler arası müzik yarışması sayesinde oldu. Murat Boz bu yarışmada erkek solist dalında Türkiye birincisi oldu. Birinciliğin ardından müzik sektöründe bir yere gelmek isteyen isim 1999 yılında Bilgi Üniversitesi Jazz Vokal Bölümü'nü burslu olarak kazandı. Ardından eğitimine 2003 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü'nde devam etti.

Başarılı sanatçı bu süreç içerisinde Tarkan'ın vokalistliğini yaptı. Murat Boz'un Türkiye tarafından tanınması ise 2006 yılında "Aşkı Bulamam Ben" isimli parçası sayesinde oldu bu parça ile büyük bir çıkış yakalayan Boz aynı dönemde bir çok reklam filminin müziklerinde hazırladı. Murat Boz aynı yıl içerisinde "Maximum" adlı albümünü yayınladı ve bu albüm ile Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde, Altın Kelebek Ödülleri'nde ve İstanbul FM Altın Ödülleri'nde "En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı" dalında ödüller aldı. 

Başarılı isim yakaladığı çıkışın ardından 3 albüm daha çıkarttı. Sanatçının ilk televizyon deneyimi 2004 yılında konuk oyuncu olarak katıldığı "Avrupa Yakası" oldu. Yıllar 2014'ü gösterdiğinde Beyazperde de boy gösteren oyuncu Büşra Pekin ile beraber "Hadi İnşallah" filminde başrol oynadı. Bu filmin ardından başarılı sanatçı Kardeşim Benim, Dönerse Senindir, Kardeşim Benim 2 gibi sinemaa projelerinde yer aldı. Deneyimli sanatçı  2015 - 2016 döneminde Acun Ilıcalı ile anlaşarak O Ses Türkiye Jüri üyesi oldu. Murat Boz halen TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar

Milletimize sokağa çıkın dedimi neden? Ve bizleri korona. virüs varken neden ve niçin sokağa cınkın diyerek kedine türk halķını kendine düşman etti?

(0) (0)
Seven biri 04.04.2020 06:11

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Efendiliği ile ön plana çıkan adam gibi adam
Efendi bir sanatçımız

Eksi yönleri
Kimsenin sözüne saygı duymadığı adam
Müzik kulağı tam oturmamış müzisyenimsi
Buna bakan bunlara da baktı