Beyazıt Öztürk
Beyazıt Öztürk
(55 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969 tarihinde Bolu'da hayata gözlerini açtı. Babasının polis olması nedeni ile bir çok ili gezen Öztürk farklı illerde eğitimini tamamladı. Üniversite sınavlarında hedeflerini tutturamayan isim resim yeteneğini değerlendirmek istedi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Seramik-Heykel bölümünü kazandı.

Lisanslı basketbolcu olan Beyazıt okuduğu dönemde sporun yanı sıra radyoculuk mesleği ile ilgilenmeye başladı. Radyolarda çalışmak isteyen Beyazıt Öztürk "R" harflerini söyleyemediği için bir türlü radyolar tarafından kabul edilmedi. Bu konuda geri atmayan başarılı isim bazı fırsatları değerlendirerek programlar yaptı ve dinleyenler tarafından büyük beğeni kazandı. Ev arkadaşının kurduğu Genç Radyo'da program yapan Beyazıt Öztürk arkadaşları ile Gına adında bir mizah dergisi kurdu bu derginin kurulması ile Beyaz takma adıda doğmuş oldu.

Ömer Karacan'ın kurduğu Radyo Klas'tan gelen teklif üzerine, amatör radyocunun yolu İstanbul'a düştü. Burada sunduğu "Gece Tavuğu" adlı program ile Beyaz profesyonel yayıncılığa adım atmış oldu. Burada kendi kitlesini oluşturmayı başaran Beyaz Number One TV'ye geçişi ile daha büyük kitlelere ulaşmaya başladı ve çok sevildi. Number One sonrası Kanal 6 ile anlaşan Beyaz hazırladığı "Beyaz Show" ile bir patlama yaptı ve tüm Türkiye tarafından tanındı.

Başarılı isim televizyon ve radyo çalışmalarının yanı sıra birde türkü albümü çıkardı ve "Gemilerde Talim Var" şarkısı büyük ses getirdi. Genel olarak Kanal D ile özdeşleşen Öztürk TRT'de 5+1 Şans topu adında bir programda sundu. Tecrübeli isim sinemaya da el attı ve Nihavend Mucize, Kardan Adam, O Şimdi Mahkum, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi çok önemli yapımlarda rol aldı. 

Beyazıt Öztürk uzun dönem Kanal D ile ekranlara gelmeye devam ederken Kanal D yönetiminin el değiştirmesi ile Beyaz Show'a ara vererek Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8 ile anlaştı ve halen devam etmekte olan O Ses Türkiye şarkı yarışmasında jüri üyeliği yapıyor

 

(0) (0)
Yorumlar

Meslek: kimse kusura bakmasın bunlardan sanatçı ancak bu kadar olur. (şarkıcı, oyuncu, sunucu, şovmen) HANgisi?  Kendi kendine puan versin. Yalnız tarak, saça göre vurulur. O da müşteriye göre saç tarıyor.

(0) (0)
BAĞIMLILIK NEDENİ 23.07.2019 14:55

Ccookk cookk iyi biri. Hər iside süper

(0) (0)
Misafir 26.12.2019 23:17

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Gayet de komik ve o ses türkiye ile yeniden kendini bulan showman
Sempatik, sivri zekalı ve başarılı bir ünlü
Çok komik Tatlı sevimli Türkiye’nin en iyi suncusu oyunculuğu iyi

Eksi yönleri
Yıllardır aynı espriler
Eski yıkık showman
R harfini söyleyememe esprileri bayan şov insanı
Buna bakan bunlara da baktı