Hazal Filiz Küçükköse
Hazal Filiz Küçükköse
(36 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Sevilen oyuncu Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 tarihinde Mersin'de dünyaya gözlerini açtı. Okul hayatındaki sayısal başarısı sayesinde Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünü okumaya hak kazanmıştır fakat tercihini bu yönden yana kullanmayarak tekrar sınavlara hazırlanmış ve Ankara Üniversitesi Kimya bölümünde öğrenimini sürdürmektedir.

2014 yılında Deniz Yıldızı dizisinden rol arkadaşı Tuan Tunalı ile bir evlilik gerçekleştirmiştir ama ünlü çiftin evliliği fazla uzun sürmeyerek 2018 yılında noktalanmıştır.

Güzelliğiyle dikkatleri çeken yetenekli oyuncu, esas mesleği oyunculuğun dışında modellik de yaparak bu alanda da hünerlerini sergilemektedir.

Deniz Gökçe, Deniz Erdem Eric Morris Teknikleri, Çetin Sarıkartal gibi usta isimlerden oyunculuk dersi de alan güzel oyuncu, oyunculuk kariyerinde kamera karşısına ilk kez Deniz Yıldızı dizisi ile geçmiştir. Kariyerine daha çok günlük dizilerde oynayarak devam etmeyi tercih eden Küçükköse, daha sonra uzun süre ekranlarda görmeye alışık olduğumuz Beni Affet dizisinin kadrosuna katılarak yeni bir maceraya atılmıştır. Bu dizide hayat verdiği Leyla karakteri ile büyük kitlelerin beğenisini kazanmış ve tam not almıştır.

Kariyerindeki esas sıçramayı ise Star Tv'nin ünlü dizisi ve başrollerinin Neslihan Atagül ile Burak Özçivit'in paylaştığı Kara Sevda dizisiyle yaptı. Sevilen dizide Zeynep rolünü üstlenerek bu işin de altından kalkmayı başardı ve isimlerini daha geniş kitlelere ulaştırma fırsatı elde etti.

Kara Sevda dizisiyle kariyerinde yepyeni bir sayfa açan Küçükköse, ilk başrolünü 2017 yılında kaptı ve Rüya dizisiyle ekranlarımıza konuk oldu. Bu dizide Cengiz Mengiroğlu ile birlikte oynadı ve Elif karakterine hayat verdi.

Tanıdık isim aynı zamanda birçok yapımda daha yer almıştır. Bunlar ise Kalbim Seni Seçti, Ustura Kemal, Uçurum, Günahkâr, Alın Yazısı, Adını Feriha Koydum gibi yayın hayatında popüler olmuş diziler.

Başarılı oyuncu kariyerini bir de ödülle taçlandırmıştır. 2016 yılında MGD 22. Altın Objektif Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanarak eleştirmenlerden tam not aldı.

Hazal Filiz Küçükköse, Show TV'de yayınlanan Zemheri dizisinde "Berrak" karakterini canlandırmaktadır.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Güzelliğiyle büyülüyor
tivitrend
Uzun boy avantajı
tivitrend

Eksi yönleri
Geç keşfedildi
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı