Sema Ergenekon
Sema Ergenekon
(47 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 Türkiye

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Başarılı yönetmen Sema Ergenekon, 9 Nsan 1977 yılında dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü'nden mezun oldu. Eşi ünlü oyuncu Uğur Arslan ile Üniversite yıllarında tanıştıktan 6 yıl sonra evlendi. Zor bir evlilik dönemi geçiren Ergenekon, meme kanserine yakalandıktan sonra eşinin de desteğiyle birlikte hastalığı yenmeyi başardı. 

Kariyerine hızlı bir giriş yapan Sema Ergenekon, 2005 yılında Dolunay isimli televizyon dizisindeki senarist koltuğuna oturdu. Bu diziyle başarılı bir grafik çizen ünlü senarist daha sonra Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünde yer aldığı Gümüş dizisiyle rüştünü ispatladı. Dizi senaristliği konusunda oldukça başarılı olan Sema Ergenekon ilerleyen yıllarda Sıla, Melekler Korusun ve Lale Devri gibi dizilerde senaristlik görevi üstlenmiştir.

Hayatının en başarılı işlerinden biri olan ATV'de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun başrolünde rol aldığı Karadayı dizisiyle birlikte 14. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri'nde En İyi Senaryo üdülüne layık görüldü.

Fox TV'de yayınlanan Karagül dizisiyle uzun soluklu bir işe imza attı ve izleyenler tarafından oldukça beğenildi. 2014 yılında Kara Para Aşk dizisinde senarist koltuğunda oturdu. 2017 yılında Kara Yazı ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde senaryo yazarlığı görevinde bulundu.

Kariyerinde birçok başarılı proje bulunan Sema Ergenekon, 2018'de Show TV'de yayınlanmaya başlayan Gülperi dizisinin senarist koltuğuna oturarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

(0) (0)
Yorumlar
Senaryosunu yazdigi filmleri izledigimde dalga gectigimiz Brezilya dizilerini bile arar oldum.Bir senarist(!) bu kadar mı tutarsız yazar,toplumdan kopuk;hayal gücünden,yaratıcılıktan yoksun ve kıt olabilir??? Topluma dayatılan son derece kalitesiz,başarısız;akıl ve bilgiyi hiçe saydığı yetmezmiş gibi ,aşka ve insana nerden baktığı belirsiz senaryolarla ceplerini doldururken toplumu lağım çukuruna sürüklemek istercesine film yapım şirketleri,televizyon kanalları ekip olarak çalışıyorlar.Umudum var ki bir gün hepsi birlikte o çukuru boylayacaklar,adlarıyla,sanlarıyla,dizi filmleriyle beraber.
(0) (0)
yerçekimli 18.04.2020 00:24

Merhaba elimde mübadelede karamanlı ortodoks türklerin dramı ile ilgili müthiş bir hikaye var detaylı bilgi vermek istiyorum Oğuz Özdem 05422836557 oguzozdem2005@hotmail.com
(0) (0)
Gazeteci-yazar 07.11.2020 14:53

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Kanseri yenecek kadar hayat dolu olması
Uğur Arslan gibi bir kocaya sahip

Eksi yönleri
Senaryoları çok durağan
Sosyal medyada çok aktif değil
Buna bakan bunlara da baktı