İbrahim Sadri
İbrahim Sadri
(61 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1963 yılında İstanbul'da dünyaya gelen İbrahim Sadri lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'dne tamamladı. Tiyatroya olan ilgisi üniversite yıllarında başlayan Sadri tiyatroyla uğraştı ve turnelere gitti.

Turneleri sayesinde Anadolu'yu yakından tanıyan İbrahim Sadri, gazete ve dergilerde yazı ve şiir yazmaya başladı. Bununla beraber Sadri radyo ve televizyonlarda programcılık ve sunuculuk yaptı. Kendisinin tiyatro kasetleri ve şiir kitapları bulunmaktadır.

İbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıttığı belirtiliyor. Şiirlerinde, Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir. 

İbrahim Sadri her ne kadar tiyatro, şiir, mizah ve televizyon alanlarında çalışmış ve çalışıyor olsa bile, kendisini "tiyatrocu" olarak gördüğünü ifade etmekle beraber, tiyatroyu bırakmasını tiyatronun kurumsallaşmamış olmasına ve ekmek kapısı olarak yeterli olmamasına bağlıyor.

İbrahim Sadri, ATV'de Cumartesi ve Pazar günleri saat 07:30'da ekrana gelen "ATV'de Hafta Sonu" programı ile izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Kendisini geliştirmiş
Tiyatrosu ve şiirleri iyi
Eğlenceli bir kişilik

Eksi yönleri
Fazla ciddi duruyor
Şarkıları tiyatrosu ve şiirleri kadar iyi değil
Buna bakan bunlara da baktı