İpek Yaylacıoğlu Usta
İpek Yaylacıoğlu Usta
(39 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1984 yılının 31 Temmuz gecesi hayata gelen güzel oyuncu İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Nişantaşı Işık lisesinde okudu. İpek Yaylacıoğlu lise eğitiminin ardından Bilgi Üniversitesi reklamcılık bölümüne girdi ve burayı 3.5 yıl gibi kısa bir sürede bitirip mezun oldu.

Başarılı isimin televizyon ile yolu daha çocuk yaştayken kesişti. Yaylacıoğlu 5 yaşındayken bir reklam ajansı sahibinin kendisini keşfetmesi ile birlikte oyuncu Ziraat Bankası, Profilo, Çikilop gibi markaların reklam filmlerinde rol aldı.

Üniversitenin bitişi ile 2005 yılında "Ihlamurlar Altında" adlı dizi ile televizyonda boy gösteren oyuncu 2007 ile 2010 yılları arasında oynadığı Kavak Yelleri dizisi ile herkes tarafından tanınır oldu. Özellikle rol aldığı Kardeş Payı ve Arka Sokaklar dizileriyle kariyerinin zirvesini yaşayan güzel isim tüm Türkiye tarafından tanınır oldu.

Küçük yaşta televizyon ile tanışan ve Üniversite sonrası başarılı yapımlarda yer alan İpek Yaylacıoğlu 2009 yılında kariyer planlamasında değişikliğe gitti ve Londra'ya giderek burada şapka tasarımı eğitimi aldı. Kendini daha fazla geliştirmek isteyen isim aynı dönemlerde Londra'da diksiyon, grafikerlik ve oyunculuk kurslarına gitti. İpek Yaylacıoğlu bu dönemde "Wicked" adı ile bir tasarım markası yarattı.

Güzel oyuncu 2014 yılında İş adamı Hakan Usta ile hayatını birleştirdi ve bu evlilikten Kaan ve Ece adında 2 çocuğu dünyaya geldi.

İpek Yaylacıoğlu Usta, Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar Dizisinde Pınar karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar

Çok güzelsin

(0) (0)
İlknur 06.09.2019 22:56

cok guzelsin

(0) (0)
seni seviyorum 25.05.2020 16:32

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Aşırı derece güzel ve sevimli bişi..
Dünyanın en güzel annesi adayısı
Kızıl saçın en güzel yakıştığı insanlardan

Eksi yönleri
Kardeş Payı'nda çok güzel arka sokaklar da sıradan görünen kadın.
Kardeş Payı dizisini aniden bırakması!
Buna bakan bunlara da baktı