Kemal Doğulu
Kemal Doğulu
(42 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Ünlü modacı Kemal Doğulu 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin'de dünyaya gözlerini açtı.

Beş kardeşin en büyüğü olan Doğulu, aynı zamanda ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun da abisidir. En büyük hayali kadın kuaförü olmak olan Kemal Doğulu, bu hayalini ise babasının çalışmak için ABD'ye gitmesiyle gerçekleştirdi. İlk müşterisi ise kız kardeşiydi. Erken yaşta hayatın yükünü omuzlarına alan Doğulu, 12 yaşında kuaför kuzeninin yanında çalışmaya başladı.

Amcasının isteği üzerine İmam Hatip Lisesi'ne gitti. Burada ise Arapça ve Kur'an derslerinde başarı elde edemeyince ailesinden gizli olarak Anadolu Lisesi sınavlarına hazırlandı ve bilgisayar bölümünü kazandı. Bu nedenle İmam Hatip'ten ayrıldı. Liseyi başarıyla bitiren Kemal, Harran Üniversitesi'nde Pazarlama bölümünü kazandı.

Babasının yanında Amerika'da çalışmayı düşündüğü için vize işlemleri dolayısıyla İstanbul'a geldi. Burada kuaförlük yapan kuzeni Zeki Doğulu'nun yanında çalışmaya başladı.

Yapmış olduğu başarılı saç tasarımlarının yanında makyaja da el attı ve bu alanda da başarılı oldu. Sıradışı saç ve makyaj tasarımlarının fotoğrafları Elle dergisinde yayımlanınca kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

2004 senesinde New York Fashion Week'te Bahar Korçan ve Michael Kors defilelerinde saç ve makyaj tasarımları yaptı.

Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi ünlü isimlerin imaj danışmanlığını yapan Doğulu, fotoğraf çekmeyi ve klip yönetmenliğini de bırakmadı.

Hande Yener'le 2006 yılında tanıştı ve Yener'in Hande Maxi isimli single'ının fotoğrafçılık ve imaj makerlık görevlerini üstlendi. Bu projenin ardından Hande Yener'in bundan sonraki çalışmalarında sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin yönetmenliğini üstlendi. Şöyle ilginç bir anısı da var: Hande Yener'in vokali bir gün konsere gelmeyince Kemal Doğulu vokale geçti.

10 parmağında 10 marifet olan Kemal Doğulu, 2008 yılında ise "1 Yerde" isimli electronic sound öğeleri barındıran bir maxi single albümüne imza attı.

Kuaförlükten kopmayan Doğulu, 2014 yılında Nişantaşı'nda bir kuaför salonu açma kararı aldı.

Kemal Doğulu televizyon dünyasına ise 2014 yılında sunuculuğunu Öykü Serter ve Uğurkan Erez'in yaptığı "Bu Tarz Benim" adlı moda programıyla adım attı. Bu yarışma programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri üyeliği yaptı.

Başarılı mdoacı şu anda TV8'de Doya Doya Moda adlı programda jür üyeliği yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Ah be kardeşim kendine en büyük kötülüğü o dudağını yaptırmakta buldun
(0) (0)
Selma 03.08.2020 13:03

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Moda denince ilk akla gelenlerden
tivitrend

Eksi yönleri
Fazlasıyla ukala
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı