Seray Sever
Seray Sever
(51 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Seray Sever 27 Şubat 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Şarkıcı, sunucu, oyuncu ve yapımcıdır.

Güzel sunucu lise eğimini Doğuş Koleji'nde aldı. Eğitim gördüğü sırada TÜBİTAK'ın düzenlemiş olduğu Matematik Ödüllerinde derece aldı. Öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı.

Eğitim gördüğü sırada hobi olarak reklam filmlerinde oynadı. Bu sırada Trt Popstop müzik eğlence programından sunuculuk yapması için teklif aldı. 3 yıl boyunca bu programı sunduktan sonra Atv kanalında Sabah Şekerleri, Seç Bakalım, Atv'de Pazar, Şans Kapıyı Çalınca programlarında da sunuculuk görevi üstlendi.

2002 yılında ise Dadı adlı dizide başrol oynayarak büyük bir beğeni kazandı. Daha sonra Ev Hali, Aşk Olsun, Dolunay Katili, O Şimdi Asker, Kurtlar Vadisi, Esir Şehrin İnsanları, Krypton, Popstar, Türkstar, Ünlüler Çiftliği, Tatil Aşkları, Çocuklar Ne Olacak, Sevgili Karım, AB'nin Yolları Taştan, Banyo, Seray Sever'le Baş Başa, Başka Yerde Yok, Sabahın Körü, Ekosantrik ve Küçük Hesaplar gibi projelere imza attı.

Güzel sunucu yapımcılık alanına da girdi ve Zodyak isimli yapım şirketinin kurdu. Bu şirkette ise Sen Harikasın, Artı 18 ve Aşk Kaç Beden Giyer dizilerinin yapımcılığını üstlendi.

İlk evliliğini henüz 21 yaşındayken Uğur Kozanoğlu ile yaptı. Çiftin evliliği beş yılın ardından bitti. Daha sonra Hakan Altun, Ömer Durak, Kürşat Başar ve Eray Sünbül ile gündemde kaldı. 2018 yılında Eray Sünbül ile dünya evine girdi.

Sıkı bir Fenerbahçe fanatiği olarak bilinir.

Tv8'deki Gel Konuşalım programında sunuculuk yaptı. Buradan ayrılıp aynı kanalın bir başka programı Doya Doya Moda'da jüri üyeliği yaptı.

(0) (0)
Yorumlar

bir dönemin aptal sarışın figürlerinden ekonomi okumuş zeki bir kadın.

(0) (0)
xtreme59 03.01.2020 17:03

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Ekrana yakışıyor
tivitrend

Eksi yönleri
Halka yakın değil
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı