Uğurkan Erez
Uğurkan Erez
(69 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Koreograf ve modacı olan Uğurkan Erez, 24 Ağustos 1954 tarihinde Kırklareli'nin ilçesi Vize'de hayata gözlerini açtı.

Beş kişilik bir ailenin en küçük üyesi olan Erez'in anne ve babası öğretmendi. 9 yaşında babasını kaybetti. Annesinin adı Zekiye Adalet Erez, babasının adı ise Nüzhet Erez'dir.

Annesi Atatürk İlköğretim Okulu’nda görev yaptığından dolayı 6 yaşına kadar Kırklareli'nde yaşadı. Babasının vefatından sonra İstanbul'a taşındılar. Başarılı modacı sırasıyla ilkokulu Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu’nda, ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi ise Fenerbahçe Lisesi’nde okudu. Okul hayatında da başarılı olan Erez, üniversiteyi ise Şişli Ticari İlimler Akademisi Siyasi Bilimler Fakültesi'nde okudu. Bu okuldan 1975 tarihinde mezun olmuştur. Lisans öğreniminin ardından iktisat stajını yapmak için Hollanda'ya gitmiştir.

Döndükten sonra Kadıköy'de bir tekstil firması olarak faaliyet gösteren Beymen firmasında muhasebe bölümünde çalıştı. Bir süre bu işi yaptıktan sonra askerlik görevini yaptı. Askerden döndükten sonra ise teknoloji devi olan Philips'te muhasebe şefi olarak işe girdi. Buradaki işinden sonra ise Süzer'de ihracat alanında çalışarak Libya'ya gitti. Libya'dan gelişinin ardından Kadıköy Ticaret Lisesi'nde 8 ay İngilizce öğretmenliği yaptı.

Aklında hep moda olan Uğurkan Erez, ajans açma kararı aldı ve modanın büyülü dünyasına ilk adımı atmış oldu. Birçok büyük gösteriye imza attı.

"Huysuzla Dans Eder misin?" ve "Bugün Ne Giysem" gibi yarışmalarda jüri üyeliği yaparak televizyon dünyasına da göz kırptı.

2008 yılında ise talihsiz bir hastalık yaşadı. Akciğer kanseri olan Erez, erken teşhis sayesinde bu hastalıktan kurtuldu ve sağlığına kavuştu.

2014 yılında yine bir televizyon yarışması olan "Bu Tarz Benim"de jüri koltuğuna oturdu.

2016 yılında "İşte Benim Stilim Ünlüler" yarışmasında jüri olarak görev aldı.

Uğurkan Erez, bir mimarla evlendi fakat 1990 yılında boşandı. Bu evliliğinden 1981 doğumlu Billur Erez adında yine kendi gibi modacı olan bir kızı var.

Başarılı modacı şimdi ise TV8 ekranlarında yayınlanan Doya Doya Moda adlı yarışmada jürilik yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Yanlışı affetme iş hayatının kurallarına aykırı ise olamaz, prğ’mın ciddiyetiyok oldu, diğerleri ayni olmasa dahi jüri yapılan hatayı affetmek zorunda, Af büyük yanlış, Aferin kuralları uygulayana bunları 55 yıllık bir iş hm. Olarak söylüyorum
(0) (0)
Yanlış 14.08.2022 18:12

Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:18

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Aşırı pozitifliği moral veriyor
tivitrend
Moda denince akla gelen ilk isimlerden
tivitrend

Eksi yönleri
Bazen çok konuşuyor
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı