Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvanç Tatlıtuğ
(40 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 yılında Adana'da hayata gözlerini açtı. Liseyi Özel Çağ Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında ailesiyle birlikte taşındıkları İstanbul'da eğitimine Kalamış Lisesi'nde devam ettikten sonra buradan da mezun oldu. Mankenlik ve daha sonra oyunculuk dünyasına girmeden önce basketbolla ciddi anlamda ilgilenen Kıvanç Tatlıtuğ, boyunun uzun olmasını bu yıllara dayandırıyor.

Basketbolu kariyeri için önemli bir noktada tutan Tatlıtuğ, profesyonel kulüpler tarafından izlendikten sonra en büyük camialardan biri olan Ülkerspor'a transfer oluyor. Daha sonra sırasıyla Beşiktaş ( bir yıl ) ve Fenerbahçe’de ( bir yıl ) forma şansı buluyor. Son olarak Beşiktaş'a geri dönen yakışıklı oyuncu, burada yaşadığı sakatlıktan sonra basketbolu bırakmak zorunda kalıyor.

Annesi Nurten Hanım'ın ısrarları karşısında istemeyerek de olsa mankenlik için ilk adımları atıyor. 2002 yılında katıldığı Best Model yarışmasını 1.’lik ile bitirerek Türkiye’nin en yakışıklı erkek ismi olma ünvanını eline aldı ve Best Model Of The World yarışmasına doğrudan katılmaya hak kazandı. Şöhreti bir anda artmaya başlayan Kıvanç Tatlıtuğ'un Best Model Of The World yarışmasında birinci olmasıyla dünya çapında bir yıldız olma yolu açılıyor.

Bir dönem Paris'te yaşamaya karar veren ancak bir buçuk yıl aradan sorna Türkiye'ye geri dönen Tatlıtuğ, dizi oyunculuğu kariyerine de ilk adımı attı. İlk dizisi Gümüş'te Songül Öden'le birlikte başrolü paylaştı. Kariyerinde birçok ödülü bulunan ünlü oyuncu, Altın Kelebek Ödül Törenleri’nde 3 kez bu ödülü kucaklayan isim olmuştur

2009 yılındaki törende Aşk-ı Memnu dizisiyle en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Kıvanç Tatlıtuğ, 2012 yılında ise Kuzey Güney adlı televizyon dizisi ile Altın Kelebeği kucaklamıştır. Son olarak ise 2013 yılında 3. Altın Kelebeğini Kuzey Güney dizisi ile birlikte almıştır. Ayrıca 2007 yılında Amerikalılar Karadenizde 2 adlı filmde ve 2013 yılında Kelebeğin Rüyası adlı filmle birlikte beyazperde de rol almıştır.

Oyuncu eylül 2016'da, Star TV'de yayınlanan ve yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Cesur ve Güzel adlı dizi ile, 2 yıl aradan sonra oyunculuğa devam etti.

 Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Show TV'de yayınlanan Çarpışma dizisiyle oyunculuk kariyerindeki başarılara imza atmaya devam ediyor.

(0) (0)
Yorumlar
HAYDİ HAYIRLISI OLSUN BEA HEEY CANIM BENİM. HAYDİ SENDE BU YOLLARDAN GEÇTİN VEDE TAM DA İÇİNDESİN ŞU AN DAA DAA HEEY CANIM BENİM BU ARADA BU KADAR GÜZEL BİR ADAM OLUP TAA KENDİNİ HİÇ BOZMADIĞIN İÇİN DEE SENİ TEBRİK EDİYORUM HEEY CANIM BENİM VEDE YENİ PROHELERİN DEE DEE SENİ DESTEKLİYORUM Kİİ HEEY CANIM BENİM HAYDİ KENDİNEDE DEE DİKKAT ET VEDE GÜZEL PROJELER YAPMAYA DAA DEVAM ET DERİM HEEY CANIM BENİM.HAYDİ KENDİNEDE İYİ BAK AKŞAM YEMEĞİ SAATİMİZ DEE GELDİYDİ Kİİ HEEY CANIM BENİM. :c))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(0) (0)
OYTUN ÖZEN 11.08.2022 20:00

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%40 olumlu
%60 olumsuz
Artı yönleri
Yakışıklı ve karizmatik
Oyunculuğu başarılı

Eksi yönleri
Sürekli aşk dizilerinde olması sıkıcı
Çok sarı çok
Proje konusunda seçiciliğini kaybetti bence
Buna bakan bunlara da baktı