Mehmet Erişdi
Mehmet Erişdi
(59 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Firma:

1965 yılında Ankara'da dünyaya gelen Mehmet Erişdi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. 1991 yılından beri sektörün içerisinde yer alan deneyimli isim birçok dizi ve film projesinde farklı görevlerde yer aldıktan sonra 2002 yılında kendi firması olan MGA Yapım'ı kurdu.

Dizi sektörüne Ferhunde Hanımlar dizisi ile başlangıç yapan Mehmet Erişdi bu dizinin ardından, Ferhunde Hanımlar dizisinin yazar kadrosu ile kendi firması adına yaptığı "Bizim Evin Halleri" yapımı ile dizi sektörüne patron olarak tekrar döndü. Özellikle günlük dizi çekimi konusunda deneyimini gün geçtikçe artıran isim farklı kanallar için günlük yayınlanan diziler çekti. 

Yapımcının Şirketi MGA Yapım bugüne kadar sektöre Esaretim Sensin, Deniz Yıldızı, Beni Bırakma, Unutma Beni, Aşkların En Güzeli, Ne Seninle Ne Sensiz, Gönül Yokuşu gibi diziler kazandırdı.

Tecrübeli yapımcı Ferhunde Hanımlar kadrosunda yer aldığı dönemde tanıştığı aynı yapımda görev alan Günsel Erişdi ile Evli ve 1 çocuk babası. Mehmet Erişdi'nin firması MGA Yapım halen Star ekranlarında yayınlanan "Beni Affet" dizisinin yapımını üstleniyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Güler yüzlü sevecen insan
İş disiplinine hayran kalınacak kişi
Güleç yüzü

Eksi yönleri
Günlük dizi dene saçmaları başımıza bela eden yapımcı
Birbirinin aynı işleri ısıtıp ısıtıp servis eden firmanın patronu
Buna bakan bunlara da baktı