Murat Aksoy
Murat Aksoy
(53 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

11.09.1970 yılında dünyaya gelen Murat Aksoy ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da alan isim İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1994’te mezun olarak tıp doktoru unvanı aldı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde 1999’ta tamamladı.

İÜ. İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 2000 yılında uzman doktor olarak çalışmaya başlayan Aksoy 2004- 2005 yılları arasında Henri Mondor Hastanesi Damar ve Endokrin Cerrahisi Servisi’nde, Fransa’da çalıştı. Başarılı isim 2006 yılında doçent unvanı aldı. Bahçeşehir Üniversitesi kadrosuna 2013 yılında geçen Aksoy aynı yıl Genel Cerrahi Profesörü oldu. Avrupa ve Türkiye'de bir çok dernekte görev alan isim Damar cerrahisi konusunda yurtdışında ve yurtiçinde basılmış kitap bölümleri, makaleleri ve kongre sunumları bulunmakta.

Birçok dergide makaleleri yayınlanan isim ayrıca halk sağlığı konusunda yayınlar yapmakta olup 2016’da basılan Doktorum Yanımda-Zamane Hastalıkları kitabının yazarıdır. Literatür Aktüel dergisinde aylık yazılarına devam eden tecrübeli isim farklı televizyon kanallarında bir çok programa katkı sağladı. İsmin en bilinen Ceyda Düvenci ile beraber sunuculuk yaptığı "Doktorum" oldu. 

En büyük hobisi müzik olan Murat Aksoy Doktorlardan oluşan Kord Vokal adlı grup 7 yıldır devam ediyor. Aksoy halen NTV ekranlarında izleyenler ile buluşan "Adım Adım Sağlık" programını hazırlıyor ve sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

iyi midir

(0) (0)
msaias 16.08.2019 14:13

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Sağlık konusunda deneyimli ve donanımlı alt yapısı

Eksi yönleri
Bazı zamanlar fazla teknik terim kullanması
Buna bakan bunlara da baktı