Nihat Altınkaya
Nihat Altınkaya
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

28 Eylül 1979 doğumlu olan yakışıklı oyuncunun tam adı Nihat Alptuğ Altınkaya'dır. Karabük doğumlu olan isim aslen Rizeli olup çocukluğunu Karabük'te geçirdi. Karabük Demir Çelik Lisesi mezunu olan Nihat Altınkaya okul dönemi boyunca spor ile uğraştı okul voleybol takımında yer aldı ve Emlak Bankası Spor Kulübünde oynadı.

Gece kulüplerinde koruma görevi yapan isim İstanbul'a taşındıktan sonra bu mesleğini devam ettirdi. Bu dönemde boks eğitimi alan Altınkaya, Fenerbahçe Boks Kulübü'nde bir dönem görev aldı. 

Dizi sektörüne "Binbir Gece" dizisi ile giriş yapan yakışıklı oyuncu ardından "Kurtlar Vadisi" dizisinde rol aldı. Oyunculuk kariyerinde ilerlemek isteyen isim bu dönemde Ekol Drama Sanat Evi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Düzgün fiziği sayesinde foto modellikte yapan oyuncu bir çok klipte farklı sanatçılar ile çalıştı. Başarılı isim ayrıca reklam filmlerinde de boy gösterdi.

Nihat Altınkaya'nın Türkiye tarafından tanınmasını ise katıldığı "Survivor" yarışması sağladı. Yarışma boyunca tavırları, davranışları Türk halkının büyük taktirini kazandı ve başarılı oyuncu yarışmadan Şampiyonlukla ayrıldı.

Evli ve 2 çocuk babası isim halen Star ekranlarında yayınlanan "Söz" Dizisinde Erdem Yarbay karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar

Çok super oyuncu


(0) (0)
Of.... Kaş dizi bitmeseydi. 19.05.2019 13:54

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%40 olumlu
%60 olumsuz
Artı yönleri
Dünyanın en pozitif insanı
Tuttuğunu kopartan başarılı kişi

Eksi yönleri
Efendi kişiliğini gün geçtikçe kaybetmesi
Aşırı öz güven patlaması olan kişi
Çok gergin bir insan
Buna bakan bunlara da baktı