Ethem Özışık
Ethem Özışık
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1977 yılında İstanbul'da dünyaya gelen tecrübeli senarist Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümünden mezun oldu. Ethem Özışık'ın yazdığı ilk senaryo 2012 yılında gösterime giren gençlik dizisi "Sudan Bıkmış Balıklar" oldu. Yapım döneminde çok ilgi görmediği için kısa bir süre geçmesinin ardından yayın hayatına son verildi.

Güçlü kalem aynı yıl içerisinde "Arkadaşım Max" adlı sinema filminin senaristlik görevini de üstlendi. Ertesi yıl "Sana Bir Sır Vereceğim" adlı dizinin senaryosunu yazan tecrübeli kalemin adını duyurmasını ve ödüller kazanmasını sağlayan ise 2014 - 2016 yılları arasında yayınlanan "Poyraz Karayel" dizisi oldu. Bu dizi ile büyük bir çıkış yakalayan Ethem Özışık 2017 yılında dizinin devamı niteliğinde "Poyraz Karayel: Küresel Sermay..." adlı filmin yazarlığını üstlendi.

Poyraz Karayel başarısının ardından Ethem Özışık halen Star ekranlarında yayınlanan "Söz" dizisinin senaristlik görevini üstlendi.

(0) (0)
Yorumlar
Teşkilat dizisinde Çağlar ertuğrul rolünde başarılı, diziye teknolojinin adaptasyonu iyi görünüyor, dizi en son teknolojiyi ne kadar kullanırsa o kadar başarılı olur ve daha çok izlenir.
(0) (0)
Murat 13.03.2021 04:22

Teşkilat Mükemmel Muazzam Müthiş
(0) (0)
Gizemlikartal 22.03.2021 02:34

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Her bölümü final tadında yazabilen müthiş kalem
Adına methiyeler dizilesi senarist
Efsane replikler, ters köşeler, akıl oyunlarıyla ve verdiği ince mesajlarla bütün övgüleri hak eden insan

Eksi yönleri
Kendini fazla geri planda tutuyor
Buna bakan bunlara da baktı