Tuğba Dural
Tuğba Dural
(42 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

9 Haziran 1981 tarihinde Zonguldak'ta dünyaya gelen Tuğba Dural aynı ilde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladı. Lise bitiminde İstanbul Üniversitesi'ni kazanan başarılı sunucu Edebiyat Fakültesi Dökümantasyon Enformasyon Bölümü’nden mezun oldu. Spikerlik olma yönünde il adımını 2004 Eylül – 2005 Mayıs döneminde Serap Ezgü’den özel sunuculuk ve spikerlik eğitimi alarak gerçekleştirdi.

Güzel spikerin ilk televizyon deneyimi Şubat 2004 – Ağustos 2004 döneminde CNN TÜRK haber merkezinde Şirin Payzın’la Yeni Gün Hafta Sonu programı ile oldu. Aynı dönemde Radyo Foreks’te de görev alan Dural burada ekonomi bültenlerini sundu. Ekranın önünde yer almasının yanı sıra geri planda da bir çok yapımda emeği geçen Dural Eylül 2004’ten itibaren çalıştığı CNN TÜRK Spor Servisi’nde Barış Kuyucu ve Burcu Esmersoy’un sunduğu Spor Ekspres programının yapım aşamasında görev aldı ve özel dosyalar hazırladı.

2011 Aralık ayında Euro D'nin eski genel müdürü Burak Koca ile evlenen Tuğba Dural 2012 yılında bu evliliğe son verdi. Ocak 2010 yılında NTVSpor'a geçen tecrübeli isim kanalın kapanması ile NTV ekranlarında spor haberlerini sunmaya başladı. Halen NTV ekranlarında boy gösteren güzel isim Sporun Not Defteri programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar

Tuttuğu takımı bilmediğim! Mimik ve konuşma tonu sabit, görev kadını. Haberleri versen onu okuyacak şekilde his bırakan bir spiker.. 

(0) (0)
Falcon10 31.10.2019 22:54

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Duygu dolu, neyse o, sahte olmayan doğal insan
Harika Avcı'dan sonra en güzel ikinci Türk kadınıdır.

Eksi yönleri
Bir gün olsun suratı gülmeyen kasvetli kadın
Asaletli duruşunun altında kezban yatan sunucumsu
Buna bakan bunlara da baktı