Okan Yalabık
Okan Yalabık
(45 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Başarılı oyuncu Okan Yalabık, 13 Aralık 1978 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Yalabık, aslen Balıkesirlidir.

İlkokulu Maçka İlköğretim Okulu'nda bitiren Yalabık, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olarak tamamladı.

Tiyatroya ilgisi küçük yaşlarda başlayan usta oyuncu, abisi Ozan'ın eve getirdiği Ferhan Şensoy'un 'Ferhangi Şeyler' adlı oyunun kasetini izlemesiyle oyuncu olmaya karar verir.

Televizyon kariyerine adım atmadan önce bir süre amatör olarak tiyatro topluluklarıyla çalıştı. Daha sonra ise Kenter Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu.

Televizyon kariyerine ilk olarak 1999 yılında yayınlanan Yılan Hikayesi adlı efsane dizide başladı.

Onu esas üne kavuşturan dizi ise 2003 yılında oynadığı Serseri dizisidir. Gamze Özçelik ile beraber başrol olarak oynayan Yalabık, burada Ömer karakterini canlandırmıştır. Bu diziyle birlikte artık tüm Türkiye tarafından tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Okan Yalabık, Aşkım Aşkım, Zeybek Ateşi, Yıldızların Altında, Çaylak, Çapkın, Hatırla Sevgili, Arka Sokaklar, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Muhteşem Yüzyıl, Kolay Para,Gülüm, Büyü, Sen Ne Dilersen, Sensiz Olmuyor, İlk Aşk, Kabuslar Evi, Güz Sancısı, Av Mevsimi, Peşpeşe, Anadolu Masalları, Kötü Kedi Şerafettin, Annemin Yarası ve Tereddüt gibi yapımlarda boy göstererek ne kadar usta bir oyuncu olduğunu göstermiştir.

Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Pargalı İbrahim rolünü başarıyla oynayarak kariyerinde zirveye çıkmıştır.

Av Mevsimi filminde canlandırdığı Hasan rolü sayesinde 4. Yeşilçam Ödülleri'nde En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Şu anda Kanal D'nin dizisi Hekimoğlu'nda Orhan karakterini canlandırıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Oynayamadığı rol yok
tivitrend

Eksi yönleri
Sürekli yan rollerde görünüyor
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı