Osman Sonant
Osman Sonant
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1 Mart 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Osman Sonant,1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisansı yaptı. Usta oyuncunun sektöre ilk adımı 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu'nda Yılmaz Gruda'dan aldığı oyunculuk eğitimi ile oldu. Sonant bu eğitimin ardından 1998 yılında Ferhan Şensoy'un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro'da görev almaya başladı.

Çeşitli tiyatro oyunlarında sahne alan Sonant, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde boy gösterdi. Yakışıklı oyuncu Yeşim Ustaoğlu'nun Altın İstiridye ödüllü "Pandora'nın Kutusu" adlı filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı. Oyuncunun adını duyuran ise TRT-1 ekranlarında yayınlanan "Leyla ile Mecnun" dizisi oldu. Dizide Yavuz karakterine can veren oyuncu bu karakteri ile büyük beğeni topladı.

Başarılı geçen Leyla ile Mecnun dizisinin ardından oyuncu aynı ekiple "Bende Özledim" dizisinde yer aldı. Sonant, Onur Ünlü yönetiminde seyirci ile buluşan "Beş Kardeş" dizilerinde Orhan karakterine can verdi ve bu rolü ile gönüllerde taht kurdu.

Oyuncunun başarısına başarı katan yapım ise 2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in "Fi Çi Pi" adlı kitap dizisinden Tv dizisine uyarlanan "" oldu. Birçok ödüle layık görülen tecrübeli oyuncu halen Star ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Göbeği eritince bildiğin yakışıklı olmuş olan aktör.
Her karakterin hakkını veren aktör

Eksi yönleri
Tüm kızların hasta olması sebebiyle gıcığız kendisine
Buna bakan bunlara da baktı