Tülin Özen
Tülin Özen
(41 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Aslen Artvinli bir ailenin kızı olan Tülin Özen 24 Aralık 1979'da İskenderun’da (Hatay) doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olan güzel oyuncu lise döneminde fizik dersinden başarılı olması sebebiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik mühendisliğini seçti ve burada okumaya başladı. Tülin Özen okulun 3. sınıfındayken Yeditepe Üniversitesi'nin konservatuvar sınavlarına girdi ve kazandı. Bunun üzerine mühendisliği bırakarak oyunculuk yolunda ilerlemeye başladı.

Konservatuvar eğitimi devam eden oyuncu aynı dönemlerde devlet tiyatrosunda oyunlarda oynamaya başladı. 2002 Yılında "En Son Babalar Duyar" dizisi ile ekranlarda gözüken oyuncu 2004 yılında "Meleğin Düşüşü" adlı sinema filmi ile En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldı.

Bir çok baş yapımda rol alan başarılı oyuncu sırası ile Yumurta, Süt, Bal, Cennetin Çocukları, Üsküdar'a Giderken, Mavi Dalga, Abluka, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Masum gibi yapımlarda çeşitli roller aldı.

Oynadığı dizi ve filmlerden bir çok ödül kazanan güzel isim en son Star ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Arzu karakterine hayat veriyordu.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol
%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Çok çok güzel bir kadın.değeri bilinmeyen bir elf yaşıyor bu topraklarda
Ufak tefek cinayetler'deki tüm kadınlar içinde, açık ara en güzel kadın
Disiplinli iş anlayışı

Eksi yönleri
O surata burnu çok ufak kalıyor
Dişiliği fazla abartılan kadın
Buna bakan bunlara da baktı