Ozan Güven
Ozan Güven
(48 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Oyuncu Ozan Güven, 19 Mayıs 1975 tarihinde Almanya'nın Nürnberg şehrinde dünyaya geldi.

Eğitimini Türkiye'de alan Güven, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Tiyatro eğitimini İzmir Belediye Konservatuar'ında almıştır ve Şahika Tekand tiyatrosu'nda da çalışmıştır.

Oyunculuk alanında Türkiye'de bir marka olan Ozan Güven sayısız projede yer alarak değerli bir oyuncu olduğunu göstermiştir.

Yer aldığı yapımlardan bazıları Çiçeği Büyütmek, İkinci Bahar, Dünya Varmış, Bana Abi De, Havada Bulut, Aslı ile Kerem, Koçum Benim, Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis, Canım Ailem, Muhteşem Yüzyıl, Koyu Kırmızı, GORA, AROG, Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 216 ve Fi'dir.

Fi dizisinde canlandırdığı Can Manay rolüyle büyük bir beğeni toplamıştır.

Özellikle Cem Yılmaz'la birlikte rol aldığı 2004 yapımı GORA filmi kendisinin kariyerindeki dönüm noktalarından biri olarak sayılabilir.

Cem Yılmaz'la çok yakın dostlardır ve Cem Yılmaz'ın hemen hemen her filminde birlikte oynamışlardır. Bu birlikteliğin Türk sinemasına kazandırdıkları çok fazladır. 216 rolüyle Türk sinemasına yeri kolay kolay dolmayacak bir karakter bırakmıştır.

İkinci Bahar dizisinde tanıştığı yönetmen Derya Türkan ile 2005 yılında evlendi. Fakat birlikteliklerini 2010 yılında sonlandırdılar. Bu evlilikten Ali Ateş adında bir oğlu vardır.

Şu anda ise Star TV'nin ses getiren dizisi Babil'de rol almaktadır

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Karizması çok yüksek
tivitrend

Eksi yönleri
Sosyal medyayla daha fazla ilgilenmeli
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı