Özgür Ozan
Özgür Ozan
(55 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1966 Bolu doğumlu olan Özgür Ozan, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da aldı. Ozan, Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun olduktan sonra bir kaç amatör tiyatroda çalıştı. Özgür Ozan her ne kadar tiyatroya ilgi duyuyor olsa da 1985 yılına kadar profesyonel basketbolcu olarak yaşamını sürdürdü. 

Bu dönemlerde tiyatroya olan ilgisi artan Ozan, İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nü kazandı. İzmir’e giden oyuncu İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Çocuk Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro Topluluğu'nda çeşitli oyunlarda sahne aldı. Bu arada İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Maddi yönden zorlu bir üniversite hayatı geçiren isim bu dönemde harçlığını çıkarmak için farklı mekanlarda animatörlük yaptı.

Özgür Ozan'ın televizyona adım atması Susam Sokağı ile oldu burada Postacı rolünü üstlenen deneyimli oyuncu kısa süreli televizyon macerasının ardından sahnelere tekrar geri döndü ve İzmir Devlet Tiyatrosu, Adana Devlet Tiyatrosu, sonra da Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptı. Bu sürecin ardından İstanbul'a yerleşen Özgür Ozan bir dönem Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda çalıştı.

2002 yılında katıldığı Reyting Hamdi programı ile tanınırlığını arttıran isim asıl patlamasını aynı yıl içerisinde oynamaya başladığı "Çocuklar Duymasın" ile yaptı. Dizide canlandırdığı Light Selami karakteri ile usta oyuncu Türk halkının kalbine taht kurdu.

Sanatçı 4 yıllık Çocuklar Duymasın macerasının ardından 2006 yılında "Arka Sokaklar" dizisinde boy gösterdi ve can verdiği Hüsnü Çoban karakteri ile büyük beğeni topladı.

Özgür Ozan halen Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde oynuyor.

(0) (0)
Yorumlar

Başarılı oyuncu, başka rollerde de izlenebilse ne iyi olur

(0) (0)
biryorum 15.01.2019 10:10

Arka sokaklara yakışan bir isim

(0) (0)
İlknur 06.09.2019 23:03

Güzel insan

(0) (0)
Aziz 06.03.2020 22:28

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Dünyanın en iyi kalpli insanı
Asıl yeteneğini sahnede gösteren adam gibi adam
Verilen her rolün üstesinden gelen insan

Eksi yönleri
Bağırmayı oyunculuk sanan oyuncu?!?
Oyunculuğu abartılıyor rolden role filan girdiği yok
Buna bakan bunlara da baktı