Ekranların beğenilen spikerlerinden Seda Selek, hayata gözlerini 01.01.1980’de henüz insan seline dönmemiş olan İstanbul’da açtı.

Kariyer eğitimini Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra 1999 yılında Kuşdili Eğitim Merkezi’nde altı ay süresince, TRT spikerleri, tiyatrocu ve seslendirme sanatçılarından diksiyon ve spikerlik eğitimi alarak ilerleten güzel spiker profesyonel iş yaşamına 2000 yılında Number One Tv’deki spikerlik göreviyle başladı.

Oldukça azimli olan Seda Selek, sadece ekranda görünmekle yetinmeyip mesleği bizzat mutfağında uzun zamanlar çalışarak öğrendi.

2004 yılında televizyonculuğa kısa bir ara vererek halkla ilişkiler sektörüne geçen Seda Selek, kısa süreli ajans deneyiminin ardından, Mehmet Ali Birand’ın sahibi olduğu Birand Yapım’da, kurumsal şirketlere medya ilişkileri alanında hizmet verdi. 2007 yılında ise TGRT Haber’le haberciliğe ve ekrana geri döndü.

2008 yılında 24TV‘ye transfer olan başarılı isim 10 yıl çalıştığı kurumda yine farklı haber kuşaklarında spikerlik yaptı, haber programları hazırlayıp sundu. Günün Manşeti ve Kadınlar Meclisi programlarında ülkenin önde gelen gazetecileri, akademisyenleri ve siyasetçileriyle tartışma programları yaptı. Dönemin siyasi liderleri, Başbakan ve Cumhurbaşkanı düzeyinde konuklarla yapılan özel söyleşilerin moderatörlüğünü üstlendi.

Medyanın henüz çok fazla ayrışmadığı 2011’de TV8’ de haber spikeri olarak çalışmaya başlayan Seda Selek, farklı gün ve saatlerde haber bültenleri ve haber programları hazırlayıp sundu.

2018 yılında 24TV’deki görevinden ayrıldı ve kısa bir süre sonra yeni kurulan Haber Global televizyonunda çalışmaya başladı. Önce hafta içi sabah kuşağı ardından da hafta sonu gündüz haberleri kuşağını sundu. 2019 yılında buradaki görevinden ayrıldı.

Kurumsal iş yaşamı boyunca aralıklarla, farklı meslek grupları ve üniversite öğrencilerine verdiği eğitimleri şimdilerde, Edukalip Eğitim ve Danışmanlık çatısı altında daha yoğun şekilde sürdürmekte.Selek’in 10 yaşında Duru isminde bir kızı var.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
deneyimli
tivitrend
gülen bir yüze sahip
tivitrend

Eksi yönleri
eski parlak günlerinden biraz uzakta
tivitrend
Buna bakan bunlara da baktı