Gülse Birsel
Gülse Birsel
(53 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

11 Mart 1971 tarihinde dünyaya gelen Gülse Birsel Liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde bitirdi. Lise son sınıfın yaz tatilinde üç aylığına İsviçre’de leydi okuluna gitti. İsviçre dönüşü Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanan Birsel burada ekonomi okudu ve mezun oldu. Üniversite hayatı devam ederken yazarlığa soyunan başarılı senarist Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Gazeteciliğin yanı sıra sinemaya da ilgi duyan Gülse Birsel 1994 yılında New YorkColombia Üniversitesi'nde sinema üzerine master yaptı. 2 Yıl Amerika'da kalan Birsel ülkeye dönmesi ile beraber ATV'de kahvaltı bülteninin dış haberlerini hazırladı. ATV'den ayrılan deneyimli isim bir yıl boyunca Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Esquire'dan sonra Harper's Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

Birçok dergide farklı pozisyonlarda görev alan başarılı isim 2001 yılında Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığına başladı. Gülse Birsel'in televizyon ekranlarında ilk boy göstermesi ATV'de yayınlanan G.A.G adlı program sayesinde oldu. Bu programın metin yazarlığını yapan Birsel aynı anda sunumunu da üstlendi. Deneyimli ismin Türkiye tarafından tanınmasını sağlayan ise 2004 yılında senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı "Avrupa Yakası" dizisi oldu. Dizi ile ünü artan isim bu dönemde sinema filmi projelerine de imza attı.

Farklı reklam filmlerinde de boy gösteren Gülse Birsel halan TV8 ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete dizisinde hem rol alıyor hemde senaristlik yapıyor.

(0) (0)
Yorumlar

Gülse Birsel olur da birgün buraya gelir ve okursa kendisine açık mesajımdır:

Sevgili Ablacığım,

Yaptığın işler gerçekten çok ama çok güzeldi ancak Avrupa Yakası ile çıktığın zirveden her projeyle biraz daha aşağıya iniyorsun. Dahası, tam kariyerinin (hakettiği gibi) zirvesinde olan Çağlar Çorumlu abimizi de mahvettin...

Etme...

Bazı siyasilerimiz gibi güzel 1 şey yapıp sonra yaptığı 5 çirkinliği sindirmemizi bizden bekleme...

Azıcık düşün ve acele etme. Bekle. Projelerini bir içine sindir, gidişini gelişini iyi hesap et...

Yani bazen "Acaba Avrupa Yakası projesi yalnızca Gülse Birsel'e ait değil miydi? O projenin çok fazla gizli kahramanı mı vardı?" diye düşündürtme bizi...

İşkillendirme...

Lütfen

(0) (0)
editorfilozof 03.01.2019 21:39

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%33 olumlu
%67 olumsuz
Artı yönleri
Türkiye'nin en başarılı kadın senaristi
Türk insanına kahkaha attırabilen nadir kişi

Eksi yönleri
Yaptırdığı estetiklerle yüzünü mahvetmiş kadın.
Git gide yapmacıklaşan insan
Kalemini satacağına kırsaymış dediğim kişi
Estetikle toparlanamayan burnu
Buna bakan bunlara da baktı