Vahide Perçin
Vahide Perçin
(58 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Vahide Perçin, 13 Haziran 1965 tarihinde İzmir'de dünyaya gözünü açtı. Oyunculuğa olan ilgisi nedeniyle lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamladı.

Ardından Adana Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. Deneyimli oyuncu 2003 yılında Bir İstanbul Masalı ile televizyon kariyerine başladı.

Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıktı. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor ile başrolü paylaştı. Vahide Perçin, 2007 yılından 2010 yılına kadar Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırdı. Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak Zehra Yılmaz karakterine hayat veriyordu; ancak sağlık sorunları nedeniyle 3. sezondan itibaren dizide yer almadı.

Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler, Seda Güven, Nihan Büyükağaç, Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynadı. 13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli'nin diziden ayrılmasından dolayı 3. sezonun son bölümünden itibaren Hürrem Sultan karakterini canlandırmıştır.

Son olarak Vahide Perçin, ATV'de ekrana gelen Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar

Muhteşem Yüzyıl çekimleri eğer Vahide Perçin'in gençlik döneminde gerçekleşseydi, Hürrem Sultan karakterini baştan sona kendisi başarıyla canlandırabilirdi.

İlk önce oyuncu değişikliğine ön yargıyla yaklaştık fakat ilerleyen bölümlerde hepimizi utandırdı. Sayesinde dizi finalinde Meryem Uzerli çoktan unutulmuştu bile.

(0) (0)
dnertivit 10.05.2019 16:07

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Oldukça sempatik ve doğal
Mimikleri çok etkileyici
Oyunculuğu yetenekli

Eksi yönleri
Her karaktere yakışmıyor
Buna bakan bunlara da baktı