Demet Evgar
Demet Evgar
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Arnavut kökenli olan güzel oyuncu Demet Evgar 19 Mayıs 1980 Manisa doğumlu. Henüz 17 yaşındayken, Manisa’da ki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda sahne alan deneyimli isim "Ray Cooney"nin "Kaç Baba Kaç" oyunuyla ilk defa sahneye çıktı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitiren deneyimli oyuncu Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla "Tiyatro Kılçık" adında bir topluluk kurdu. Bu topluluk ile oyunlara çıkan isim geri planda oyun yazarlığı da yaptı. Oyuncu Kenter Tiyatrosu'nda ‘Aşk Çemberi' adlı oyunda ve "Tiyatro Kılçık"ta "Takanlar ve Takılanlar" ve "Ayşegül Hindistan'da" adlı oyunlarda rol alarak adından bahsettirdi.

2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

"Aslı ile Kerem", "Bütün Çocuklarım" ve "Emret Komutanım" adlı televizyon dizilerinin yanı sıra "Banyo", "Beyza'nın Kadınları" isimli sinema filmlerinde rol alan Demet Evgar bu yapımlar sayesinden Türkiye tarafından tanındı. 

2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaştı. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynadı.

Sanatçının en çok konuşulan ve bilinen projesi ise İlk olarak Türkmax’te yayınlanmakta olan, ardından Star TV’ye geçen 1 Erkek, 1 Kadın adlı televizyon dizisi oldu. Burada canlandırdığı Zeynep karakteri hafızalara kazındı.

Özgü Namal’ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Namal’ın yerinde kısa süre jüri koltuğuna oturan Demet Evgar halen Star ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde Deniz karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar

Değerli ve yetenekli oyuncuyu birçok film ve dizilerinde izledim. Ancak Avlu dizisindeki Deniz karakteriyle doruğa çıkmış. Tebrikler, 

(0) (0)
sinemacıamca 28.03.2019 13:55

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Ne yaparsa yapsın her zaman o işe karşı çok tutkulu olan harika varlık
Her rolün hakkını verebilen aktrist
Harika bir oyuncu. Tiyatro sahnesinde, beyaz perdede, ekranda

Eksi yönleri
Güzelliği abartılan oyuncumuz
Oyunculuğunu tek tip ve başarısız
Buna bakan bunlara da baktı