Avustralya dizisi Wentworth’un uyarlaması olan Avlu'da koca şiddetine maruz kalan bir kadının yaşadığı hapishane hikayesi anlatılıyor.

Akıllı ve dikkat çeken bir kadın olan Deniz Demir (Demet Evgar) üniversite dönemlerinde genç bir müzisyen olan Hakan ile (Teoman Kumbaracıbaşı) tanışır. İkili ilk görüşte aşk yaşar ve kısa sürede evlenir. Mutlu çiftin Ecem adında bir kızı olur ve ikilinin yaşantısı bir anda değişir. Deniz, Hakan'dan şiddet görmeye başlar.

Bu şiddetin acılarına dayanamayan Deniz kendi adaletini sağlamak ister ve sonrasında şiddet gördüğü eşini vurduğu iddiasıyla tutuklanır! Avlu, koca bir ömrü dört duvar arasına sıkıştırmış kadınların; bu kadınların mutluluk, hüzün, umut, arkadaşlık ve düşmanlıklarının hikayesini anlatıyor. 

Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor.

Avlu Her Perşembe saat 20:00'de Star ekranlarında...

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol