Kenan Ece
Kenan Ece
(43 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

24 Aralık 1980 tarihinde Birleşik Arap EmirlikleriDubai’de doğan Kenan Ece ufak yaşta ailesi ile beraber İstanbul'a yerleşti. Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni bitiren yakışıklı oyuncu 2004 yılında Amerika’da New York'ta Davidson College’de tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamladı.

Kenan Ece, üniversite eğitimi sürdüğü dönemde bir çok oyunda sahne aldı ve büyük beğeni topladı. Oyuncu iş için gittiği İrlanda'da Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy’de oyunculuk eğitimi aldı. Finans sektöründe çalışırken oyunculuk eğitimi alan oyuncuya o dönemde bir ajanstan teklif geldi ve Kenan Ece "Fair City" adlı dizide 13 bölüm yer aldı. Dizi sonrası İrlanda Devlet Tiyatrosu "The Abbey" de 3,5 ay çalışan isim İrlanda Film Akademisi’nde kamera önü oyunculuğu üzerine dersler aldı.

2009 yılında Türkiye'ye geri dönen Kenan Ece "Yüreğine Sor" adlı filmde Hakan Eratik, Ayla Algan, Civan Canova, Şevval Sam ile beraber oynadı. Türkiye dönüşü ile Masumlar, Gecekondu, Beni Unutma, İzmir Çetesi, Çakallarla Dans 2, Aşk Olsun, Cingöz Recai gibi yapımlarda çeşitli roller üstlendi. 

22 Ekim 2017 tarihinde oyuncu Canan Ergüder ile hayatını birleştiren sanatçı halen Star ekranlarında yer alan Avlu adlı dizide Murat Ünal karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuğu çok güzel becerdiği söylenebilecek adam
Centilmenliğin vücut bulmuş hali

Eksi yönleri
Hayranı olduğu oyuncuların taklidinden çıkamıyor
Buna bakan bunlara da baktı