Fırat Tanış
Fırat Tanış
(48 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Fırat Tanış, 5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul, Kadıköy’de dünyaya geldi. Mehmet Beyazıd Lisesi’nden mezun olan oyuncu bu dönemlerde tiyatroya ilgi duymaya başladı ve tiyatro oyunlarında yer aldı. Oyunculuk eğitimi almak isteyen isim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu.

Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptığı 1998-2001 yılları arasında bir çok deneyimli yönetmenle farklı projeler gerçekleştiren tecrübeli oyuncu bir yandan günlük sol gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Müzikle de ilgilenen sanatçı ilk bestesini 15 yaşındayken yaptı. Bir Albümü bulunan Fırat Tanış, Levent Yüksel, Teoman, Gülay ve Emre Altuğ tarafından seslendirilen birçok şarkıya da söz yazarlığı yaptı.  

Oyunculuk kariyerine 1995 yılında rol aldığı "Radyo Madyo" adlı dizi ile başlayan Tanış sonrasında Yeditepe İstanbul, Sır Çocukları, Ihlamurlar Altında, Beyaz Melek, Vay Arkadaş, Bir Zamanlar Anadolu'da, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Ulan İstanbul, Mavi Gece, Öğrenci İşleri, Olaylar Olaylar  gibi yapımlarda önemli roller üstlendi.

Sanatçının asıl çıkış yakaladığı yapım ise 2009 - 2011 yılları arasında ekranlara gelen ve büyük beğeni toplayan "Geniş Aile" dizisinde oynadığı Koyu Bilal rolü oldu. Bir çok ödülün sahibi olan deneyimli oyuncu halen Star ekranlarında yayınlanan "İstanbullu Gelin" dizisinde Adem karakterini canlandırıyor.

(1) (0)
Yorumlar
Tammy Smith e-postama yazıyorum [ tammys15@yahoo.com ]seninle konuşmam gereken önemli bir şey var
(0) (0)
tammys 06.10.2022 11:22

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%75 olumlu
%25 olumsuz
Artı yönleri
Verdiği tepkiler gerçek gibi olan oyuncu
Dandik dizileri izlettiren oyunculuk
Koyu Bilal unutmaz

Eksi yönleri
Özünde hep aynı oynuyor
Buna bakan bunlara da baktı