Özcan Deniz
Özcan Deniz
(52 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:


Kanal:

Programlar:

19 Mayıs 1972 yılında Ankara'da fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Özcan Deniz aslen Ağrılıdır. Sanatçı 5 yaşındayken ailesi Ankara'dan Aydın'a göç etti ve Özcan Deniz çocukluğunun önemli bir kısmını Aydın'da geçirdi. İlkokul yıllarında sanata olan ilgisini fark eden Özcan Deniz bu dönemde katıldığı tüm etkinliklerde şarkı söylemeye başladı.

Müziğe olan tutkusu yüzünden ortaokulda eğitimini bırakan Özcan Deniz o dönemlerde pazarda simit, limon, pide satmaktan inşaat işçiliğine, kaportacılığa kadar bir çok işe girdi. İlk olarak İzmir'de sahnelere çıkmaya başlayan Deniz o dönemde 13 yaşındaydı. 

İzmir'den sonra Antalya'da da sahne alan Özcan, Antalya'dan sonra Aydın’ın Sultanhisar kasabasında düzenlenen ve sunuculuğunu Cenk Koray’ın yaptığı Geleneksel Ses Festivaline katılıp birincilik ödülünü alınca, Cenk Koray’ın tavsiyesi ile 1988 yılında İstanbul'a geldi ve bir sene burada kaldı. İstanbul'da İMÇ'de kimse kendisini dinlemeyince şarkıcı son bir çıkış olarak kendisini sadece bir defa dinleyen ve kartvizitini veren ismi ümitsizce aradı. Böylece Özcan Deniz'in Almanya macerası başlamış oldu.

Almanya'da ilk albümü olan "Yine Ağlattın Beni"yi 1992 yılında çıkaran Özcan Deniz, bu arada Prestij Müzik sanatçılarından Yaşar Yağmur aracılığı ile İstanbul'a gelerek firmanın ortaklarından Hilmi Topaloğlu ile tantı. Prestij müzikten onay alan Özcan Deniz albüm hazırlıklarına başladı ve ortaya "Meleğim" albümü çıktı. Albüm herkesin beklediğinden çok daha fazla tuttu ve Özcan Deniz bir anda şöhret oldu.

Albümün patlaması ile televizyon programlarına çıkan Özcan Deniz'e 1994 yılında Memduh Ün'den film teklifi geldi ve bu sayede Özcan Deniz ilk filminde oynadı. Özcan Deniz askerlik dışında ara vermeden albümler çıkarmak için çalıştı ve bu süreçte "Beyaz Kelebeğim" ile "Yalan" albümü sevenler ile buluştu.

Yalan albümü çok tutan Özcan Deniz aynı isimle birde dizi çekti ve o dizide oldukça beğenildi. 1999 yılında öyküsünü kendisinin yazdığı "Aşkın Dağlarda Gezer" adlı dizi ile tekrar televizyon izleyicileri ile buluşan Özcan Deniz 2002 - 2003 yılları arasında çekilen "Asmalı Konak" dizisi kadrosuna dahil oldu. Dizi Türkiye'de izlenme rekorları kırar ve büyük bir başarıya imza attı.

Özcan deniz son olarak Star ekranlarında izleyenler ile buluşan "İstanbullu Gelin" dizisinde Faruk karakterine can veriyor.

(1) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Kendini geliştirmeyi başaran nadir insanlardan
Sesi bir çok sanatçıyım diyenden çok daha iyi olan adam gibi adam
Disiplinli iş anlayışı

Eksi yönleri
Babasına yaptıkları unutulmaz!
Oyuncu olması kabul edilemeyecek yetenek!?!
Derinlerde yatan kompleksini hiç bir zaman kapatamıyor
Buna bakan bunlara da baktı