Cihan Ercan
Cihan Ercan
(39 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Gerçek adı Mehmet Cihan Ercan olan oyuncu 25 Mayıs 1984 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Adanalı olan isim Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Lise ve üniversite dönemlerinde faal bir şekilde spor yapan isim bir süre lisanlı olarak hentbol oynadı ve eskrim yaptı. 

Spor kariyeri iyi giden isim o dönemlerde oyunculuğa ilgi duymaya başlayınca spor kariyerini geride bırakarak oyunculuk için adım attı. Sahne Dansları, Solfej ve Şan Eğitimi alan isim ilk olarak 2005 yılında "Bir Lira" adlı kısa filmde oynadı. Oyuncu daha sonra  Suç Dosyası, Komşu Köyün Delisi ve Bir Ömür Yetmez gibi filmlerde yan rollerde boy gösterdi.

Sanatçının asıl çıkış yapmasını sağlayan TRT ekranlarında yayınlanan "Leyla ile Mecnun" dizisi kadrosuna katılması oldu. Bu dizi sayesinde Cihan Ercan geniş kitlelerce tanındı. Oyuncu Leyla ile Mecnun macerasının ardından Ben de Özledim, Bana Masal Anlatma, Kara Bela, Kaçma Birader, No:309 gibi yapımlarla oyunculuğa devam etti.

Cihan Ercan halen Star ekranlarında yayınlanmakta olan Erkenci Kuş adlı dizide rol alıyor.

(0) (0)
Yorumlar

ben cihan ercan ''nın en büyük  hayranıyım  o nun bütün dizilerini bakıyorum ve çok güzel bir erkek oyuncusu ve platformu çok  güzel ve  dizilerde  sesi çok  güzel  çıkıyor. yazar:Elif şafak


(0) (0)
134mart ayı 25.11.2019 11:39

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Yan rollerin dev ismi
Gerçek yaşamda kişiliği ile güven veren oyuncu
Son derece pozitif, güler yüzlü, iyi kalpli, nazik bir insan

Eksi yönleri
Bütün rollerini hep aynı oynuyor
LiM sonrası seçtiği kötü projeler
Buna bakan bunlara da baktı