Nergis Kumbasar
Nergis Kumbasar
(58 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

25 Mayıs 1963 Ankara doğumlu olan tecrübeli isim TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'ndan mankenlik diploması aldı. Üniversite eğitimini mankenlik yapmak için yarıda bırakan Nergis Kumbasar aynı dönemde reklam filmlerinde ve dizilerde boy gösterdi. Bir dönem senaryo yazarlığı da yapan güzel isim reklamlarda dikkatleri üzerine çekmesi ile birlikte televizyonun vazgeçilmez simalarından biri haline geldi.

TRT için 1985 yılında çekilen Peyami Safa uyarlaması Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’nda Nüzhet rolü oyunculuğa attığı en önemli adım oldu. Güzel isim 20 ağustos 1989 tarihinde oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil ile evlenmesinin ardından podyumlara veda etti. Podyumları bırakan başarılı isim kariyerine televizyon programları sunarak devam etti.

Kumbasar 2015 yılında ekrana gelen ve büyük beğeni kazanan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Neriman İplikçi karakteri ile büyük bir beğeni topladı. Kumbasar Kiralık Aşk'ın ardından Star ekranlarında yayınlanan Nergis Zamanı programını sunuyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%80 olumlu
%20 olumsuz
Artı yönleri
Çok iyi bir oyuncu çocukluğumun meldası Türkiye’de komediyi en iyi yapan Kadın oyuncularda
Sohbeti dolu dolu olan bilgili kişilik
Güzelliği MEB'den tescilli güzel (Evet Milli Eğitim Bakanlığı)
Güzelliğinin arkasına sığınmayan bilgi dolu kadın

Eksi yönleri
Gülüş tarzı aşırı sahte ve aynı
Buna bakan bunlara da baktı